FBO #480000109521
Infolinia: +48 22 212 86 35
FBO login

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

Produkty:
  Utwórz konto / Zaloguj

  Końskie zdrowie - lek. wet. Maciej Zabrzyjewski

  Strona głównaBLOGPoradyZwierzęta a aloesKońskie zdrowie - lek. wet. Maciej Zabrzyjewski

  wielkość tekstu: A | A | A

  Weterynaria,  podobnie  jak  medycyna  ludzka,  dzieli  się  na specjalności,  szkoły i metody leczenia. W  mojej  praktyce konwencjonalne  metody  leczenia  chętnie  wspieram  medycyną naturalną. O ile w leczeniu ludzi ma ona coraz większy udział, to w  polskiej  praktyce  weterynaryjnej  jest  w  dalszym  ciągu  niedoceniana. 

  W  rozwiniętych krajach azjatyckich, UE czy Ameryki Północnej lekarze weterynarii za wiedzą i zgodą, a często na wyraźną prośbę właścicieli chorych zwierzàt stosują nieinwazyjne, naturalne metody leczenia, np.;
  - izopatię, nowoczesną  gałąź homeopatii z wykorzystaniem śladowych ilości środków farmaceutycznych, 
  - terapię  segmentalną – doświadczenia medycyny wschodu łączone z osiągnięciami współczesnej neurologii 
  - oraz fitoterapię.

  Zwłaszcza w przypadku pierwszej i trzeciej z wymienionych metod terapeutycznych, dzięki technologii produkcji, która pozwala  zachować biologiczną  aktywność aloesu, spora grupa produktów  Forever Living Products wyśmienicie nadaje się do tych celów. Efekty terapeutyczne  są zazwyczaj dobre,  czasem bardzo dobre, a niekiedy zaskakująco skuteczne. Od wielu lat współpracuję z Tą Fajną Fundacją (TFF), która opiekuje się niepełnosprawnymi i ludźmi z problemami z adaptacją społeczną.

  Prawo do dobrej pielęgnacji i leczenia jest na początku listy. Kadra Fundacji  docenia  możliwości  medycyny  naturalnej  w  wydaniu weterynaryjnym. To powody, dla których chętnie im pomagam.

  Kilka z tamtejszych koni miało wcześniej nabyte (przed przyjazdem do TFF), dosyć poważne dolegliwości:

  Enigma sp. – pourazowe, przewlekłe zapalenie stawu pęcinowego (zwapnienie  główki,  niedobór  mazi  stawowej),  a  w  efekcie niemijającą  kulawiznę.  Miała  już  szesnaście  lat  (odpowiednik pięćdziesiącioletniej kobiety) i nigdy do tej pory nie była źrebna.

  Wojak wlkp – pourazowe wieloletnie obrączki wyższe (zwapnienia kości  przedramiennych),  w  następstwie  czego  zwyrodnienia stawów  pęcinowych  i  oczywiście  poważną,  utrzymującą  się  od ponad roku kulawiznę. Konie te  były  wcześniej  leczone  metodami  konwencjonalnymi. W obu przypadkach koszty tych kuracji były bardzo wysokie.

  Te oraz kilka innych koni objęliśmy półroczną kuracją produktami Forever. Sponsorem produktów było FLPP.

  Korzystaliśmy z Forever Freedom, Aloe Berry Nectar, Aloe First, Aloesowej Emulsji Rozgrzewajàcej, Galaretki Aloe Vera, Aloe MSM Gel i z innych. Jak  zapewne  Państwo  się  domyślają,  jest  się  czym  pochwalić. U wszystkich koni zaobserwowaliśmy poprawę. U Wojaka i Enigmy nawet bardzo dużą. Oba konie przestały kuleć i wróciły do (lekkiej w ich przypadku) pracy.

  Enigma została mamą, a zarówno ciąża, jak i poród  przebiegły  bez  komplikacji  (na  zdjęciu  Enigma  sp. – mama i jej córka – sp. Evita po mlp. Emigrant). Jeżeli u koni z tak poważnymi i opierającymi się wcześniejszym intensywnym oraz kosztownym próbom leczenia dolegliwościami uzyskaliśmy tak znaczną poprawę, to warto się zastanowić, jakie efekty  terapeutyczne  można  by  osiągnąć u  lżej  kontuzjowanych zwierząt lub w ich profilaktyce i regeneracji. Oczywiście, w żadnym przypadku opisanych rezultatów nie wolno traktować jako zweryfikowanej metody leczniczej. Żeby mogło to mieć  miejsce,  należałoby  poszukać potwierdzenia  w  badaniach klinicznych. Ze względu na duże różnice metabolizmu organizmów ludzkich, jak i poszczególnych gatunków zwierząt, wszelkie działania lecznicze z wykorzystaniem  produktów  aloesowych  należy  skonsultować z lekarzem weterynarii.

  A teraz kilka praktycznych wskazówek dla koniarzy, dotyczących pielągnacji i „małej weterynarii” rodem ze stajni Tej Fajnej Fundacji w Stoczku  Łukowskim.

  Aloesowe Mydło w Płynie i Szampon Aloe-Jojoba:
  -  używamy często  zarówno do punktowego mycia, jak i do całościowych kąpieli. Nie dodajemy środków grzybobójczych. Nie zauważyliśmy żadnych reakcji alergicznych. Sierść i  włosie długie nabierają połysku. Skóra pozostaje zdrowa. Przy pielęgnacji sromów i puzder korzystamy z tych samych środków.

  - Z utrapieniem ciepłego sezonu, którym są meszki, muchy końskie i inne podobne pasożyty powodujące bąble na szyi, w pachwinie, na  linii  popręgu i reszcie  ciała, będące  przyczyną  bolesności, swędzenia i nerwowości koni, radzimy sobie przy pomocy Aloe First.  Przed  naniesieniem  tego  środka  myjemy  koniom  skórę, a następnie miejscowo spryskujemy obficie preparatem. W przypadku koni, które  płoszy  dźwięk atomizera, wylewamy płyn bezpośrednio na dłoń i tak go nanosimy  (nawet  kilka  razy dziennie).

  - Aloe First i Galaretki Aloe Vera używamy jako środków przyspieszających gojenie drobnych ran i skaleczeń. Aloe  First  służy  nam  również  w  problemach z obtarciami kłębu i obcierkami pod popręgiem. Również koniom, u których występują opoje, oraz tym z tendencją do powracających kontuzji  ścięgien zginaczy nadpęcia robimy aloesowe kompresy pod luźną owijkę.

  - Aloesowa Emulsja Rozgrzewająca znakomicie nadaje się jako wcierka  rozgrzewająca i z naszego doświadczenia wynika, że jest bezpieczna. Państwu i pozostającym pod Państwa opieką koniom życzę dużej satysfakcji z produktów Forever Living Products!

  Lek. Weterynarii Maciej Zabrzyjewski

  Macej Zabrzyjewski jest absolwentem wydziału weterynarii Warszawskiej Akademii Rolniczej i byłym  pracownikiem Instytutu Parazytologii PAN. Dużymi zwierzętami zajmował się między innymi w Norwegii.  Obecnie  praktykuje i przyjmuje w Klinice Małych Zwierząt w warszawskim Wawrze.

  Cały art. czytaj materiały dodatkowe

   

  czytano: 23254 razy

  autor: FLPP Poland

  data dodania: 2006-11-28 14:39:34


  ZAŁĄCZNIKI
  Strona główna
  NAJLEPSZE PRODUKTY W INTERNECIE
  WYSOKA JAKOŚĆ, NISKA CENA!
  Firma z którą współpracujemy Forever Living Products jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Sprzedaży Bezpośredniej i działa zgodnie z Kodeksem Etyki PSSB. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji.

  Zbuduj firmę, którą odziedziczą Twoje dzieci, Być może od razu zaczniesz prowadzić swój własny biznes Forever. Współpraca z FLP umożliwi Ci prowadzenie własnej niezależnej działalności biznesowej, pozwalającej bezkonfliktowo łączyć życie zawodowe i rodzinne. Rozpoczynając współpracę z Forever nic nie ryzykujesz, nie inwestujesz finansowo i nie podejmujesz ryzykownych zobowiązań. Połączyliśmy życie prywatne z pracą bo jak się okazało - jest to przyszłość jeżeli chodzi o biznes. Zobacz link Kariera - https://www.aloetech.pl/kategorie/KARIERA