FBO #480000109521
Infolinia: +48 22 212 86 35
FBO login

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

Produkty:
  Utwórz konto / Zaloguj

  Bez Celu Życie Staje się Bezcelowe

  Strona głównaBLOGPoradyPrzedsiębiorca ForeverBLOG do wykorzystania ale trzeba przepisać ze starej aloetechTeNaGr Bez Celu Życie Staje się Bezcelowe

  wielkość tekstu: A | A | A

  Każdy trener biznesowy, sportowy, czy życiowy powie ci, że ustalanie swoich celów jest niezwykle istotnym elementem efektywnego planowania.  Z góry ustalone cele nie tylko służą jako kompas wskazujący drogę , którą powinniśmy podążać, ale również nadają sens naszemu życiu.

  Istnieje wiele dziedzin życia w których możesz
  ustalać swoje cele. Mogą być to malutkie cele, lub tez wieloletnie, mogą dotyczyć konkretnych projektów, sportu, twojego hobby, kariery  lub twojej rodziny czy przyjaciół. Najważniejszą zaletą ustalania swoich celów i późniejszemu dążeniu do ich realizacji jest poczucie samorealizacji oraz satysfakcji. To dosyć prosty przepis na szczęśliwe życie. Jeżeli stoisz w miejscu to się cofasz. Życie polega na ciągłym rozwoju. Zauważ, że ludzie którzy mają jasno określone cele i plany na przyszłość są bardziej pewni siebie, są bardziej szczęśliwi są większymi optymistami oraz emanuje od nich pewna pozytywna energia.

  Na drugim biegunie możesz spotkać osoby, które tylko narzekają, obwiniają innych za swoje niepowodzenia i ogólnie nie są pozytywnie nastawieni do życia. Nie posiadają swoich celów ani prywatnych, ani zawodowych i najczęściej kiepsko im się powodzi.

  Jakiś czas temu amerykańscy naukowcy zrobili pewien eksperyment. Wśród studentów ostatniego roku na jednej z uczelni w USA przeprowadzili ankietę w której pytali młode osoby o swojej plany na przyszłość po zakończeniu nauki.

  Zdecydowana większość, bo aż 95% studentów odpowiedziała w sposób podobny
  „Po zakończeniu studiów pojadę na jakieś fajne wakacje, kupię sobie jakiś samochód i poszukam jakieś pracy, oczywiście najlepiej w wyuczonej zawodzie”
  Zwróć uwagę na trzykrotnie użytym w tym zdaniu wyrażeniu „jakiś”, co  oznacza że osoby z tej grupy nie miały żadnych konkretnie sprecyzowanych i ustalonych planów na najbliższe lata.
  Druga grupa 5% uczniów odpowiedział na to pytanie bardzo konkretnie. np:
  „Do 10 lat będę mieć własny spłacony  dom, po studiach zamierzam zatrudnić się w tej i w tej firmie na okres 3 lat by zdobyć doświadczenie, po czym chcę otworzyć swoje biuro doradztwa kredytowego. Zamierzam oszczędzać miesięcznie 15% dochodów i inwestować je w…..” itd.
  Każda z tej grupy osób posiadała jasne, konkretne plany na najbliższe lata. Osoby te dokładnie wiedziały czego oczekują od siebie i od życia.

  Po 20 latach naukowcy odnaleźli wszystkich (żywych) absolwentów, którzy brali udział w badaniu. Wyniki były dla nich wielce zaskakujące! Zdecydowana większość z grupy o „sprecyzowanych celach” osiągnęła wszystkie założenia ze swojego planu. Mało tego. Te 5% „planistów” posiadało łącznie większy majątek od grupy pozostałych 95% „beztroskich” absolwentów.

  Możesz myśleć o celach jak o sterze w żaglówce. Żaglówka bez steru jest praktycznie  bezużyteczna, ponieważ masz bardzo ograniczoną możliwość gdzie możesz nią dopłynąć, a jeżeli nie wiesz dokąd zmierzasz to istnieje duże prawdopodobieństwo, że dotrzesz gdzieś indziej.

  Z kolei, gdy wiesz dokąd zmierzasz to nawet gdy zaskoczy cię burza lub nawet sztorm, który zniesie cię daleko z wyznaczonej trasy  to zawsze będziesz wiedzieć gdzie jest twój kurs i jak na niego wrócić.

  Cele możemy zdefiniować jako ustalony kierunek działania. Nic więcej. Jest to bardzo ważne, natomiast musisz zdawać sobie sprawę, że ustalenie samego celu podróży, bez przygotowania planu realizacyjnego jest tylko pobożnym życzeniem, że może kiedyś, gdzieś tam jak Bóg da. Dlatego nieodzowną partnerką „Celu” jest „Akcja”, więc jeżeli chcesz, by CEL z AKCJĄ doczekali się potomstwa w postaci REZULTATÓW musisz wprowadzić w życie tą prosta zasadę.

  CEL + AKCJA = REZULTATY

  Większość ludzi niestety oczekuje, że sukces jakimś szczęśliwym trafem po prostu ich spotka. Niestety sukces się osiąga poprzez stałe dążenie ku niemu. W tym artykule pokażę ci w jaki sposób najłatwiej ustalić swoje cele na drodze do wielkiego sukcesu.  Zacznę od pewnej inspirującej historii.

  Keizo Miura był legendą japońskiego narciarstwa. Żył 102 lata. Zasłynął ze swoich niezwykłych osiągnięć, także w późniejszych latach swojego życia. W swoje 99 urodziny Keizo wraz ze swoim 70-letnim synem, 37 -letnim wnukiem oraz z swoim prawnukiem wspiął się po czym zjechał z Mont Blanc! (4810 m n.p.m) Pierwsza część tej najwyższej góry Europy jest tak stroma, że po wejściu na szczyt musieli pieszo zejść trochę niżej. Cały zjazd miał długość 22 km i jest powszechnie znany z często schodzących lawin.

  Jaki zatem jest morał tej niezwykłej historii? Że nigdy nie jest za późno by ustalić sobie życiowe cele do osiągnięcia.

  Skuteczne Ustalanie Celów
  Pierwszą bardzo ważną czynnością jaką powinieneś zrobić na drodze do ustalenia swoich celów, jest oświadczenie wobec samego siebie, że zamierzasz osiągnąć swoje cele i będziesz nieugięty w dążeniu do ich realizacji. Następnym krokiem jest zapisanie ich na kartce i UWAGA odczytywanie ich najlepiej kilka razy dziennie na głos! Być może wydaje ci się to głupie, ale gdy wypowiadasz coś na głos z pełnym przekonaniem to w tym momencie programujesz swoją podświadomość, która gdy już zakoduje twoje cele, będzie nieustannie dążyć do ich realizacji podsuwając ci wskazówki i podpowiedzi. To nie żadna magia, tylko psychologia oraz skuteczna technika wykorzystania potęgi podświadomości.

  Nie wystarczy wymyślić swoje cele
  i raz na miesiąc o nich sobie przypomnieć . Powtarzając swój cel kilka razy dziennie, za każdym razem mówisz sobie- dosyć lenistwa, weź się do roboty jak chcesz zrealizować swój plan!

  Bardzo dobrą strategią jest obwieszczenie wszem i wobec o swoich planach. Tak właśnie. Powiedz swoim znajomym, rodzinie o swoich planach na najbliższe lata, miesiące. Być może niektórzy zażartują lub nawet cię zlekceważą lub wyśmieją mówiąc, żebyś zszedł na ziemię. I oto chodzi!  Im większej grupie ludzi powiesz o swoich celach tym więcej świadków będziesz miał swoich zobowiązań, a to z kolei przełoży się na większą motywację. Nikt tak naprawdę nie chce być gołosłowny. Być postrzegany jako osoba, która rzuca słowa na wiatr. Każdy człowiek chce uchodzić za jednostkę konsekwentną, czyli osobę która realizuje swoje cele i wie czego od życia chce.

  Osoby konsekwentne, którzy swoje słowa potwierdzają także swoimi czynami od zawsze są darzone większym zaufaniem i szacunkiem wśród innych ludzi. Dlatego jeżeli oznajmisz wielu znajomym jakie cele zamierzasz zrealizować, będziesz odczuwać większą presję i zobowiązanie by te cele osiągnąć.

  Nawet jeżeli nie zdołasz zrealizować jakiegoś celu w określonym czasie – tylko trochę później to i tak będziesz posiadać niesamowitą satysfakcję z faktu, że dałeś z siebie wszystko co mogłeś.

  Cele które sobie ustalisz powinny być specyficzne, mierzalne, wymagające podjęcia określonych działań, realistyczne oraz  zamknięte w czasie.  Poniżej rozłożyłem na czynniki pierwsze skuteczne cele:
  Specyficzne - Najpierw określ się konkretnie. Co chcesz osiągnąć i dlaczego? Przykładowo założenie „chcę trochę schudnąć” nie jest dobrym celem ponieważ jest zbyt ogólnikowe. Musisz odpowiedzieć sobie na dwa pytania – dlaczego chcesz schudnąć i jak?

  „Ten kto wie dlaczego poradzi sobie
  prawie z każdym jak!” Frederyk Nietzche

  Mierzalne Twoje cele powinno dać się pomierzyć. Nie ważne jaką jednostkę miary przyjmiesz, czy to będą kilogramy, złotówki, ilość medali kwota jaką zamierzasz przeznaczyć na wymarzony samochód. Jeżeli założysz sobie jakiś większy cel od obecnego stanu rzeczy, to gdy go osiągniesz będziesz mógł go łatwo porównać.

  Wymagające Podjęcia Określonych Działań Potrzebujesz jasnego i przejrzystego planu działania. Jeżeli wiesz co chcesz osiągnąć to teraz musisz stworzyć konkretny plan w którym umieścisz odpowiedź na pytanie: jak to zamierzasz osiągniesz? Jakie kroki będą nieuniknione i niezbędne na drodze do realizacji dużego celu. Dobrą strategią jest podział dużego celu na małe cele, które przybliżą cię do końcowego sukcesu.

  Realistyczne Jest to również bardzo istotna cecha swoich celów. Jeżeli przykładowo założysz, że w ciągu 10 miesięcy chcesz zarobić 300 tysięcy złotych zaczynając od zera to podświadomie będziesz wiedział, że jest to niemożliwe, a gdy nie będziesz wierzyć, że coś jest możliwe do osiągnięcia to nie będziesz dążyć do realizacji jakiejś mrzonki. Musisz w 100% wierzyć w to, że jesteś w stanie zrealizować swój plan w wyznaczonych przez siebie ramach. Twoje cele to nie jest koncert życzeń.

  Zamknięte w Czasie Nie planuje przykładowo: w najbliższych miesiącach powiększę swoje dochody. Zamiast tego ustal konkretną datę kiedy zamierzasz to osiągnąć oraz kwotę o jaką mają podnieść się twoje zarobki.

  „Cele to marzenia z datą realizacji” Napoleon Hill

  Gdy już uda ci się zdefiniować wszystkie swoje cele na najbliższe dni, tygodnie, miesiące i lata możesz przyjrzeć się kolejnym czynnikom z którymi przyjdzie ci się zmierzyć. Przy realizacji swoich planów z pewnością pojawi się wiele pytań z twojej strony na które po prostu będziesz musiał znaleźć odpowiedzi. Pomogą ci w tym:

  Odpowiednie Źródła
  Zastanów się z jakich źródeł informacji, czy finansowania najlepiej będzie skorzystać przy realizacji swoich planów. Przykładowo chcąc schudnąć 5 kg musisz dowiedzieć się jak to osiągnąć. Możesz w tym celu skonsultować się z dietetykiem, który zweryfikuje twój jadłospis na taki z którym zgubienie zbędnych kilogramów będzie łatwiejsze. Możesz udać się do najbliższego klubu fitness/siłowni by sprawdzić ceny, porozmawiać z indywidualnym trenerem w sprawach odpowiedniego treningu itd. Im większą ilość informacji zdobędziesz na temat swojego problemu i sposobów jego rozwiązania tym większe są szansę, że go osiągniesz. I to w dodatku w krótszym czasie.

  Przeszkody na Drodze
  Podczas swojej podróży do realizacji planów na twojej drodze pojawi się wiele przeszkód. Jedne będą miały charakter psychologiczny inne fizyczny. Im lepiej będziesz w stanie przewidzieć te bariery i przygotować strategię ich pokonania tym większe masz szanse na sukces. Do twoich głównych zadań w dążeniu do upragnionego celu  będzie skupienie swojej uwagi i całej energii na identyfikacji problemów i jak najszybszego ich rozwiązywaniu.

  Podziel swoją Drogę na małe etapy.
  Aby nie stracić motywacji do działania lepiej ustalić sobie wiele mniejszych celów w dążeniu do tego głównego – długoterminowego.  Gdy przykładowo ustalisz sobie za cel uzbieranie 300 tysięcy złotych na własne mieszkanie bez zaciągania kredytu, to może ci to zająć dużo czasu. Jednak jak podzielisz tą kwotę na mniejsze sumy zdobywane w określonych krótszych terminach to znacznie bardziej zmobilizujesz się do działania, gdyż mniejsze cele będę bardziej „namacalne”, lepiej widoczne na horyzoncie. Po osiągnięciu takiej „bazy” dostaniesz zastrzyk energii do dalszych działań.

  Istnieje wiele książek poświęconych organizacji czasu na drodze do osiągania swoich celów. W większości z nich poruszany jest temat afirmacji oraz wizualizacji. Są to bez wątpienia silne narzędzia wykorzystywane przez naszą podświadomość. Wizualizacja polega na możliwie częstym wyobrażaniu sobie w myślach naszego celu bardzo szczegółowo tak jakbyś go już osiągnął.

  To samo dotyczy się formy w jakiej powinieneś napisać swoje cele. Nigdy nie pisz ich w formie przyszłej – „schudnę, odłożę, kupię, zdobędę awans”. Zamiast tego stosuj tylko i wyłącznie  liczbie pojedynczej czasu teraźniejszego. np. „Jestem liderem network marketingu, zarabiam 10 tysięcy złotych miesięcznie, moja grupa składa się z 800 partnerów”

  Metodę ustalania celów można stosować w każdej dziedzinie naszego życia. Przykładem ludzi którzy są zaprogramowani w 100% na osiąganie celów są zawodowi sportowcy. Przez całe swoje życie do trzydziestego, trzydziestego piątego roku życia wciąż ustalają sobie nowe cele i podnoszą swoją poprzeczkę. To sprawia, że po zakończeniu kariery, albo znajdują sobie nowy cel w życiu, albo nie potrafią dalej normalnie egzystować popadając w depresję, alkoholizm itp.

  Jeżeli już jesteśmy przy egzystencjalizmie to myślę, że można powiedzieć, że życie w głównej mierze polega na realizacji celów, a ludźmi najbardziej szczęśliwymi są ci którzy wspięli się na wyżyny swoich możliwości i osiągnęli swoje cele, pomimo że wszyscy wokół mówili, że to jest niemożliwe…

  Powodzenia na drodze do sukcesu.   ARTone

  Źródło: Network Blog

  czytano: 5424 razy

  autor:

  data dodania: 2012-04-14 11:29:09


  Strona główna
  NAJLEPSZE PRODUKTY W INTERNECIE
  WYSOKA JAKOŚĆ, NISKA CENA!
  Firma z którą współpracujemy Forever Living Products jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Sprzedaży Bezpośredniej i działa zgodnie z Kodeksem Etyki PSSB. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji.

  Zbuduj firmę, którą odziedziczą Twoje dzieci, Być może od razu zaczniesz prowadzić swój własny biznes Forever. Współpraca z FLP umożliwi Ci prowadzenie własnej niezależnej działalności biznesowej, pozwalającej bezkonfliktowo łączyć życie zawodowe i rodzinne. Rozpoczynając współpracę z Forever nic nie ryzykujesz, nie inwestujesz finansowo i nie podejmujesz ryzykownych zobowiązań. Połączyliśmy życie prywatne z pracą bo jak się okazało - jest to przyszłość jeżeli chodzi o biznes. Zobacz link Kariera - https://www.aloetech.pl/kategorie/KARIERA