FBO #480000109521
Infolinia: +48 22 212 86 35
FBO login

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

Produkty:
  Utwórz konto / Zaloguj

  Franczyza (ang. franchising)

  Strona głównaBLOGPoradyLista słownikowaFranczyza (ang. franchising)

  wielkość tekstu: A | A | A


  Franczyza (ang. franchising) - system sprzedaży
  towarów, usług lub technologii, który jest oparty na ścisłej i ciągłej współpracy pomiędzy prawnie i finansowo odrębnymi i niezależnymi przedsiębiorstwami - franczyzodawcą i jego indywidualnymi franczyzobiorcami. Franchising zakłada też przepływ know-how od franczyzodawcy do franczyzobiorcy przez cały czas obowiązywania umowy franczyzowej. Istotą jest udzielenie praw (i przyjęcie obowiązków) poprzez zawarcie umowy franczyzy.

  Co to po prostu franczyza ?
  Franczyza to sprawdzona metoda robienia interesów, która jest z powodzeniem używana w wielu branżach przez tysiące biznesmenów na całym świecie. Samo słowo "franchising" oznacza dosłownie "bycie wolnym". W takim sensie franchising oferuje wolność w prowadzeniu, zarządzaniu i kierowaniu własną firmą.
  Franchising nie polega tylko na sprzedaży prawa do używania logo sieci lub znaku towarowego, franchising to pełny system prowadzenia biznesu. Słowo "system" to klucz do zrozumienia zasad biznesu opartego na franchisingu. Biorca licencji może bowiem liczyć ze strony dawcy licencji na systemową i systematyczną opiekę - na szkolenia dla siebie i załogi, na kampanie promocyjne wspierające sprzedaż czy na know-how dla danej branży np. wiedzę o specyfice rozliczeń i księgowości.

  Franchising to system sprzedaży towarów, usług lub technologii, który jest oparty na ścisłej i ciągłej współpracy pomiędzy prawnie i finansowo odrębnymi i niezależnymi przedsiębiorstwami, Franczyzodawcą i jego Indywidualnymi Franczyzobiorcami.
  W jednym zdaniu: franczyzobiorca wykorzystuje w swej działalności doświadczenie, wiedzę i metody działania opracowane przez dawcę licencji.

  Przykładami w Polsce mogą być
  zagraniczne sieci sprzedaży paliw Schell, fast food’y McDonald’s i KFC, czy też polskie firmy, takie jak sieć cukierni Bliklego i restauracji „Polskie jadło”.
  W Polsce działa już kilkaset takich firm, a zainteresowanie nadal rośnie.
  W tym systemie jest prościej i pewniej, bo do tego potrzebujemy: tylko KAPITAŁ – duży kapitał. Franczyza (ang. franchising) to zakup licencji na sprawdzony biznes. Istotą tego wzorca jest kupienie sobie prawdopodobieństwa uniknięcia ryzyka biznesu. Niedogodnością jednak jest to, że ten kosztowny zabieg nie daje gwarancji sukcesu, a nakłada bardzo wiele uwarunkowań.

  Wykupienie licencji nadaje swoim poszczególnym franczyzobiorcom prawo do znaku towarowego oraz nakłada prawo i obowiązek prowadzenia działalności zgodnie z koncepcją franczyzodawcy. Ponadto, bez względu na uzyskiwaną wysokość obrotów franczyzobiorca zobowiązany jest co miesiąc odprowadzać franczyzodawcy świadczenia finansowe za używanie nazwy handlowej, znaku towarowego lub usługowego, metod prowadzenia działalności gospodarczej, wiedzy technicznej, systemów postępowania i innych praw własności intelektualnej lub przemysłowej, a także do korzystania ze stałej pomocy handlowej oraz technicznej franczyzodawcy.

  Źródło: Wikpedia , Almanachmlm i internet

  czytano: 19446 razy

  autor:

  data dodania: 2011-05-23 16:59:57


  Strona główna
  NAJLEPSZE PRODUKTY W INTERNECIE
  WYSOKA JAKOŚĆ, NISKA CENA!
  Firma z którą współpracujemy Forever Living Products jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Sprzedaży Bezpośredniej i działa zgodnie z Kodeksem Etyki PSSB. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji.

  Zbuduj firmę, którą odziedziczą Twoje dzieci, Być może od razu zaczniesz prowadzić swój własny biznes Forever. Współpraca z FLP umożliwi Ci prowadzenie własnej niezależnej działalności biznesowej, pozwalającej bezkonfliktowo łączyć życie zawodowe i rodzinne. Rozpoczynając współpracę z Forever nic nie ryzykujesz, nie inwestujesz finansowo i nie podejmujesz ryzykownych zobowiązań. Połączyliśmy życie prywatne z pracą bo jak się okazało - jest to przyszłość jeżeli chodzi o biznes. Zobacz link Kariera - https://www.aloetech.pl/kategorie/KARIERA