FBO #480000109521
Infolinia: +48 22 212 86 35
FBO login

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

Produkty:
  Utwórz konto / Zaloguj

  Rex Maughan Chairman of the Board & CEO - Twoje Dlaczego

  Strona głównaBLOGPoradyPrzedsiębiorca ForeverRex MaughanRex Maughan Chairman of the Board & CEO - Twoje Dlaczego

  wielkość tekstu: A | A | A

  W ciągu tych ponad 30 lat od inauguracji FOREVER przebyłem wiele mil i miałem przywilej poznać wielu ludzi wywodzących się z różnych środowisk i żyjących w różnych uwarunkowaniach politycznych i społecznych. Poznawanie najwspanialszych ludzi na Ziemi i praca z nimi zawsze były dla mnie jednym z najsilniejszych czynników motywujących. Często używamy w Forever sformułowania „odnaleźć swoje dlaczego”, by podkreślić znaczenie znalezienia i odwoływania się do takiej siły motywującej, która będzie potężniejsza niż jakiekolwiek przeszkody, jakie możecie napotkać na drodze do realizacji postawionego sobie celu.

  Ilustrującym to przykładem może być odchudzanie. Wyobraźcie sobie, że skonsumowaliście już dzienny limit kalorii, ale nadal czujecie głód i w związku z tym zmierzacie w stronę kuchni. Po drodze Wasz umysł przypomina Wam, że jesteście na diecie, czemu przeczy żołądek, według którego „umieracie z głodu” i nie doczekacie świtu bez solidnego kawałka tortu czekoladowego. Ścierają się ze sobą dwa potężne czynniki, a Wy tkwicie między młotem a kowadłem. Potrzebujecie trzeciego elementu, który będzie pełnił funkcję mediatora i właśnie wtedy do akcji wkracza Wasze „dlaczego. Wasze „dlaczego” jest w Waszym sercu; to po nie sięgacie, gdy sytuacja robi się trudna. W naszym przykładzie z odchudzaniem powodem „dlaczego” może być zbliżające się spotkanie klasowe i chęć zmieszczenia się w ulubioną małą czarną. Nadal czujecie głód, ale macie potężniejszy powód, by przełknąwszy ślinę zawrócić spod kuchennych drzwi. Wiecie, jak fantastycznym uczuciem będzie wspaniały wygląd podczas klasowego spotkania. Przejście obok Debbie Brown, która ukradła Wam randkę na studniówkę, i oszołomienie wszystkich wyśmienitą figurą jest warte lekkiego burczenia w brzuchu!

  Weźmy inny przykład: wróciliście do domu po całym dniu pracy, jesteście zmęczeni, a w telewizji leci fajny program. Na dworze jest ciemno
  i zimno, a spotkanie Szansa na Biznes zaczyna się za dwie godziny. Zaprosiliście pięć osób, ale tylko dwie wykazały jakiekolwiek zainteresowanie. Obiecaliście, że do nich ponownie zadzwonicie, ale nie jesteście pewni, czy tak naprawdę w ogóle są zainteresowane, a nie chcecie wyjść na natrętów. Rozum mówi, aby zrobić sobie coś ciepłego do picia, usiąść wygodnie i włączyć telewizor. Jednak podjęliście wobec samych siebie zobowiązanie; określiliście swoje „dlaczego”. Zaangażowaliście się w realizację celu zwiększenia dochodów tak, by móc mniej pracować i spędzać więcej czasu w domu. I tak, uzbrojeni w motywację, by pomagać innym i pozostać wiernym swojemu „dlaczego”, sięgacie po telefon i proponujecie swoim gościom podwiezienie na spotkanie. Gwarantuję, że nigdy nie poczujecie zmęczenia na spotkaniu, na które przywieźliście gościa.

  Zauważyłem, że każdego z nas napędzają te same czynniki. Oczywiście na wiele sposobów się różnimy: wierzymy w różne rzeczy, mówimy różnymi językami, jemy różne potrawy i wielbimy różnych bogów, ale wszystko to robimy z DOKŁADNIE takich samych powodów. Hyrum Smith z Franklin Training stwierdził, że wszystkim nam potrzeba w życiu czterech podstawowych rzeczy:

  1. ŻYĆ – jeść, pić i oddychać
  2. KOCHAĆ I BYĆ KOCHANYM – związki
  3. CZUĆ SIĘ WAŻNYM – uznanie
  4. MIEĆ RÓŻNORODNOŚĆ


  Są to czynniki napędzające nas do działania w każdej dziedzinie życia, niezależnie od tego, czy jesteśmy Amerykanami, Japończykami, Argentyńczykami czy Rosjanami. Zachęcam Wam, byście przyjrzeli się swojemu „dlaczego” i sprawdzili, czy pasuje do którejś z kategorii wymienionych przez Hyruma Smitha.
  Jeżeli nie, poświęćcie chwilę, by je doprecyzować. Wasze powody muszą być potężniejsze niż chwilowe doznania; muszą żyć w Waszych sercach. Jeżeli będą tam żyły, zawsze będziecie w stanie odnaleźć w sobie motywację. Wybór, by działać, pozostanie Wasz. Jestem pewien, że jesteście najwspanialszymi ludźmi na Ziemi i dlatego zrobicie, co trzeba!

  FOREVER Wasz,
  Rex Maughan, Forever, Marzec 2010, Numer 65


  Artykuł w pdf - aby pobrać wybrany plik, kliknij poniższy link.
  Uwaga - aby pobrać pliki, musisz mieć zainstalowany program Adobe Acrobat reader. 

  czytano: 6040 razy

  autor: GAZETA FOREVER POLAND

  data dodania: 2010-03-16 21:20:50


  ZAŁĄCZNIKI
  Strona główna
  NAJLEPSZE PRODUKTY W INTERNECIE
  WYSOKA JAKOŚĆ, NISKA CENA!
  Firma z którą współpracujemy Forever Living Products jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Sprzedaży Bezpośredniej i działa zgodnie z Kodeksem Etyki PSSB. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji.

  Zbuduj firmę, którą odziedziczą Twoje dzieci, Być może od razu zaczniesz prowadzić swój własny biznes Forever. Współpraca z FLP umożliwi Ci prowadzenie własnej niezależnej działalności biznesowej, pozwalającej bezkonfliktowo łączyć życie zawodowe i rodzinne. Rozpoczynając współpracę z Forever nic nie ryzykujesz, nie inwestujesz finansowo i nie podejmujesz ryzykownych zobowiązań. Połączyliśmy życie prywatne z pracą bo jak się okazało - jest to przyszłość jeżeli chodzi o biznes. Zobacz link Kariera - https://www.aloetech.pl/kategorie/KARIERA