FBO #480000109521
Infolinia: +48 22 212 86 35
FBO login

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

Produkty:
  Utwórz konto / Zaloguj

  Afirmacja (psychologia)

  Strona głównaBLOGPoradyPrzedsiębiorca ForeverPsychologii szczyptaAfirmacje życiaAfirmacja (psychologia)

  wielkość tekstu: A | A | A


  Ujednoznacznienie Nazwa tego hasła odnosi się do więcej niż jednego pojęcia.

  Afirmacja (łac. affirmare, potwierdzać, zapewniać) – deklaracja, że dane twierdzenie jest prawdziwe.

      * Afirmacja (logika)
      * Afirmacja (psychologia)
      * Afirmacja (ezoteryka)


  Afirmacja, w logice formalnej, jest to jedyna operacja na zdaniach nie zmieniająca ich wartości, stanowiąca powtórzenie argumentu; symbolem dla oznaczenia afirmacji jest czasem odwrócony znak negacji (nie mylić z asercją).


  Afirmacja - w psychologii pojęcie to dotyczy zazwyczaj zdań wpływających na poziom samoakceptacji. Afirmować swoją osobę to stymulować rozwój osobisty, poprzez akceptację siebie. Polega zazwyczaj na powtarzaniu pozytywnych twierdzeń na temat własnej osoby, co ma prowadzić do identyfikacji z ich treścią. Afirmacja jako psychotechnika wykorzystuje mechanizm autosugestii i medytacji w celu wzmacniania poczucia akceptacji u osoby ją stosującej.

  Proponyujemy listę afirmacji wg autorów:

  Louise L.Hay

  * na okoliczność poważnych problemów z zaśnięciem, zamiasty liczenia "baranów", wprowadź do swojego "komputera" bardzo poważny program i powtarzaj go tak długo, aż zaśniesz.
  "Z radością i miłością żegnam ten dzień i zagłębiam się w błogi sen ufając, że jutro zadba o siebie"
  W ten sposób przekonasz twoją podświadomość, że jutro wszystko sie dobrze ułoży i możesz być pewien, że tak się stanie, a Ty będziesz miał dobry i zdrowy sen.

  c d n

  Źródła: http://pl.wikipedia.org/wiki/Afirmacja

  czytano: 4716 razy

  autor:

  data dodania: 2007-12-08 22:22:41


  Strona główna
  NAJLEPSZE PRODUKTY W INTERNECIE
  WYSOKA JAKOŚĆ, NISKA CENA!
  Firma z którą współpracujemy Forever Living Products jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Sprzedaży Bezpośredniej i działa zgodnie z Kodeksem Etyki PSSB. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji.

  Zbuduj firmę, którą odziedziczą Twoje dzieci, Być może od razu zaczniesz prowadzić swój własny biznes Forever. Współpraca z FLP umożliwi Ci prowadzenie własnej niezależnej działalności biznesowej, pozwalającej bezkonfliktowo łączyć życie zawodowe i rodzinne. Rozpoczynając współpracę z Forever nic nie ryzykujesz, nie inwestujesz finansowo i nie podejmujesz ryzykownych zobowiązań. Połączyliśmy życie prywatne z pracą bo jak się okazało - jest to przyszłość jeżeli chodzi o biznes. Zobacz link Kariera - https://www.aloetech.pl/kategorie/KARIERA