FBO #480000109521
Infolinia: +48 22 212 86 35
FBO login

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

Produkty:
  Utwórz konto / Zaloguj

  Śluzówka jamy ustnej. Jak zadbać o świeży oddech a także... Coś dla stomatologów !

  Strona głównaBLOGPoradyAloesowy przewodnik po zdrowiu i urodzieŚluzówka jamy ustnej. Jak zadbać o świeży oddech a także... Coś dla stomatologów !

  wielkość tekstu: A | A | A


  Opr. na podst. "aloesowy przewodnik po zdrowiu i urodzie", dr E.Olejnik

  Jama ustna ma także swoich stałych mieszkańców, przy czym niektórzy z nich uwielbiają zagnieżdżać się w przestrzeniach międzyzębowych, inni - w kieszonkach przydziąsłowych, a pozostali żyją w pełnej symbiozie z samą śluzówką.

  Myślę, że niewielu spośród dojrzałych Czytelników tej książki nie zna uczucia, kiedy to człowiek budzi się rano z wyraźnym niesmakiem w ustach, przy czym wrażenie to, odbierane jako niezbyt przyjemne, jest każdego ranka podobne.

  Ten wyraźny posmak żółtego sera, jeśli nie czegoś o wiele gorszego - to efekt całonocnej działalności naszej własnej mikroflory, nie spłukiwany tak jak za dnia regularnie wydzielającą się śliną.

  I jeżeli tylko nie mamy na sumieniu fatalnej diety lub unikania wizyt u stomatologa, niewiele możemy na to poradzić, bo nasza flora bakteryjna w pewnym wieku jest tak charakterystyczna jak i inne cechy osobiste - rodzaj cery, stopień przetłuszczania się włosów, czy skłonność do tycia.

  Można jednak spróbować wpłynąć na to, aby wyregulować równowagę bakteryjną naszej jamy ustnej. Jeżeli pijemy regularnie miąższ aloesowy (mamy wtedy szansę na pozbycie się i innych przykrych zapachów - pochodzących z niestrawności), spróbujmy jak najdłużej przetrzymać go w ustach.

  Trzymając go tak przez około 2-4 minut staramy się. aby dotarł we wszystkie możliwe zakamarki, po czym pozwalamy mu spłynąć gardłem do żołądka. Na efekty takiej kuracji odświeżającej nie trzeba będzie długo czekać.

  Można wspomóc działanie aloesu dodatkiem miodu lub kilku kropli nalewki propolisowej, można też „poprawić" efekt pastylką eukaliptusową - znam takich, którzy czynią to wielokrotnie w ciągu dnia, ponieważ ich praca wymaga stałego i dość bliskiego na dystans kontaktu z innymi osobami.

  Działanie odświeżające takich „spółek" trwa zadziwiająco długo! Przy regularnym ich używaniu nawet wielodniowe przerwanie płukanek, aloesowych nie powoduje natychmiastowego powrotu dawnych nieprzyjemnych odczuć.

  ALOESOWA DBAŁOŚĆ O ŚWIEŻY ODDECH POLEGA NA REGULACJI MIKROFLORY BAKTERYJNEJ. TYM WŁAŚNIE RÓZNI SIĘ OD METOD, KTÓRE JEDYNIE MASKUJĄ PROBLEM NIEPRZYJEMNYCH ZAPACHÓW, A NIE LIKWIDUJĄ GO U SAMYCH PODSTAW  Oprócz tego miąższ aloesowy znakomicie pomaga uporać się z różnymi problemami, które także mogą pojawiać się w jamie ustnej po kuracjach antybiotykowych.

  Śluzówka w tym rejonie jest bowiem szczególnie narażona na poantybiotykowe zmiany grzybicze, a miąższ aloesowy, stykając się bezpośrednio ze miejscami ognisk zakażenia, działa wybitnie grzybobójcze.

  Jest jednak jeden warunek powodzenia takiej kuracji: aby była skuteczna, musi być prowadzona dość długo. Pod groźbą uporczywych nawrotów nie wolno jej przerywać po pierwszych symptomach ustępowania dolegliwości.

  Stomatologów zainteresuje zapewne fakt, że stwierdzono, iż pacjenci, którzy regularnie przepłukują jamę ustną miąższem aloesowym, przestają skarżyć się na tak zwany kamień nazębny.

  Składniki aloesu zapobiegają zarówno osadzaniu się tak zwanej płytki nazębnej, jak i wpływają bezpośrednio na jej skład bakteryjny w ten sposób, że twardniejące złogi mineralne nie mają tendencji do gromadzenia się w przestrzeniach międzyzębowych ani w kieszonkach dziąsłowych.

  Dzięki swej zdolności do przywracania homeostazy w każdym miejscu naszego organizmu (działanie miejscowe bakteriostatyczne, regulacja zaburzeń przemiany materii), miąższ aloesowy odgrywa również dużą rolę w proflilaktyce oraz leczeniu chorób przyzębia.

  czytano: 21794 razy

  autor:

  data dodania: 2006-11-20 17:52:19


  Strona główna
  NAJLEPSZE PRODUKTY W INTERNECIE
  WYSOKA JAKOŚĆ, NISKA CENA!
  Firma z którą współpracujemy Forever Living Products jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Sprzedaży Bezpośredniej i działa zgodnie z Kodeksem Etyki PSSB. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji.

  Zbuduj firmę, którą odziedziczą Twoje dzieci, Być może od razu zaczniesz prowadzić swój własny biznes Forever. Współpraca z FLP umożliwi Ci prowadzenie własnej niezależnej działalności biznesowej, pozwalającej bezkonfliktowo łączyć życie zawodowe i rodzinne. Rozpoczynając współpracę z Forever nic nie ryzykujesz, nie inwestujesz finansowo i nie podejmujesz ryzykownych zobowiązań. Połączyliśmy życie prywatne z pracą bo jak się okazało - jest to przyszłość jeżeli chodzi o biznes. Zobacz link Kariera - https://www.aloetech.pl/kategorie/KARIERA