FBO #480000109521
Infolinia: +48 22 212 86 35
FBO login

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

Produkty:
  Utwórz konto / Zaloguj

  O Historii aloesu

  Strona głównaBLOGAloes cudowna roślinaO Historii aloesu

  wielkość tekstu: A | A | A

  Na przestrzeni wieków aloes był wykorzystywany przez różne cywilizacje świata. Starożytni Grecy, Rzymianie, Babilończycy, Hindusi i Chińczycy stosowali go jako roślinę leczniczą. Poprzez stulecie różnie go określano: lekarz w doniczce, niebiańska różdżka, cudowna roślina, dar niebios, życiodajna roślina. Botanicy zidentyfikowali co najmniej 200-300 odmian aloesu. Spośród nich tylko pięć ma właściwości lecznicze: Aloe barbadensis Miller (aloes zwyczajny – Aloe Vera), Aloe perryi Baker, Aloe ferox (aloes uzbrojony), Aloe arborescens Miller (aloes drzewiasty) i Aloe saponaria. Najczęściej wykorzystywanym i jednocześnie najbardziej wartościowym jest Aloe barbadensis Miller. Odmiana ta pochodzi z Afryki, a obecnie uprawiana jest na całym świecie, zwłaszcza w ciepłych i suchych strefach klimatycznych.

  Większość odmian aloesu ma podobną budowę. Aloes osiąga dojrzałość w ciągu około 4 lat, kiedy to liście zaczynają wypuszczać pędy. Liście zwężają się ku końcom, ich brzegi pokryte są miękkimi kolcami, oddalonymi od siebie o kilka centymetrów. Długość życia Aloe barbadensis Miller wynosi około 12 lat.

  Dr Peter Atherton w swojej książce zatytułowanej „The Essential Aloe Vera” pisze:

  "Kiedy spojrzeć na przekrój liścia aloesu, widać zewnętrzną warstwę skóry o grubości około 15 szeregów komórek…. Liść zawdzięcza swoją twardość zawartym w nim znacznym ilościom wapnia i magnezu… Pod warstwą skóry znajdują się wiązki naczyniowe, zawierające ksylem (tkankę drzewną) i łyko. Ksylem transportuje wodę i substancje mineralne z korzeni do liści… Łyko transportuje zsyntetyzowane substancje do korzeni i innych części liścia."

  Badania wykazały, że w liściu aloesu znajduje się 75 składników. Mają one różne właściwości zdrowotne. Wyróżniamy wśród nich:
  - Lignina, ta celulozowa substancja, którą można znaleźć w miąższu nie ma znanych właściwości medycznych, ma natomiast właściwość penetrowania
     w głąb ludzkiej skóry.
  - Saponiny, ich cechą charakterystyczną jest pienienie się po zmieszaniu z wodą. Wykorzystywane są w detergentach, substancjach pieniących;
     mają właściwości antyseptyczne.
  - Antrachinony, w soku Aloe Vera jest ich 12:
     aloina, izobarbaloina, antracen, emodyna, ester kwasu cynamonowego, kwas chryzofanowy, barbaloina, antranol, kwas aloesowy, aloesowa emodyna,
     olejki eteryczne oraz rezistannol. Są to naturalne substancje o działaniu przeczyszczającym i przeciwbólowym. Mają imponujące właściwości antybakteryjne,
     grzybobójcze i wirusobójcze.

  Substancje mineralne, Aloe Vera zawiera następujące substancje mineralne:
    - wapń (konieczny dla właściwej gęstości kości i zębów)
    - mangan (składnik enzymów koniecznych dla uczynniania innych enzymów)
    - sód (dba, by płyny w ludzkim organizmie nie były ani zbyt kwaśnie, ani zbyt zasadowe)
    - miedź (potrzebna, by żelazo mogło transportować tlen w czerwonych krwinkach)
    - magnez (wykorzystywany przez nerwy i błony mięśniowe do pomocy przy przewodzeniu impulsów elektrycznych)
    - potas (reguluje poziom kwasowości/zasadowości płynów ludzkiego organizmu)
    - cynk (bierze udział w przemianie białek, węglowodanów i tłuszczy)
    - chrom (konieczny dla prawidłowego działania insuliny, kontrolującej poziom cukru we krwi)
    - żelazo (kontroluje organizmie transport tlenu w przez czerwone krwinki)

  Witaminy – Aloe Vera zawiera wiele witamin:
    - witaminy A, C i E (ważne antyutleniacze, które walczą w organizmie z niebezpiecznymi wolnymi rodnikami)
    - witamina B i cholina (zaangażowane w produkcję energii, metabolizm aminokwasów i rozwój masy mięśniowej)
    - witamina B12 (odpowiedzialna za wytwarzanie czerwonych krwinek)
    - kwas foliowy (pomaga w rozwoju nowych czerwonych krwinek)
    - Aminokwasy, aminokwasy to bloki budulcowe białek, które wytwarzają i naprawiają tkankę mięśniową. Są 22 aminokwasy niezbędne dla ludzkiego organizmu
       a kolejne 8 podstawowych jest mu potrzebne.

  Aloe Vera dostarcza 20 z 22 niezbędnych aminokwasów i 7 z 8 podstawowych.

  - Enzymy – niektóre z najważniejszych enzymów w Aloe Vera to:
  -- peroksydaza, aliiaza, katalaza, lipaza, celulaza, karboksypeptydaza, amylaza i zasadowa fosfataza. Enzymy pomagają rozkładać jedzenie
      i biorą udział w procesie trawiennym. Niektóre enzymy pomagają rozkładać tłuszcze, inne skrobie i cukry.
  -- Cukry – Aloe Vera zawiera zarówno monosacharydy, takie jak glukoza i fruktoza, oraz polisacharydy. Polisacharydy to najważniejsze z cukrów.
      Wspomagają prawidłowe trawienie, utrzymują właściwy poziom cholesterolu, poprawiają działanie wątroby i wpływają na wzmocnienie kości.
  -- Sterole - sterole są substancjami o działaniu przeciwzapalnym. Te z nich, które zawarte są w Aloe Vera to: cholesterol, fitosterol, kampesterol i lupeol. 
      Sterole te mają właściwości antyseptyczne i przeciwbólowe. Wykazują również działanie przeciwbólowe podobne do aspiryny.

  Ponieważ Aloe Vera składa się w około 99% z wody, wszystkie te substancje zawarte są w pozostałym 1%. Chociaż, zważywszy na znaczną ilość składników, może to się wydawać niezbyt wysokim odsetkiem, dowiedziono, że korzystne działanie substancji jest znaczące. Według doktora Athertona należy to przypisać działaniu synergicznemu. Dr Atherton pisze: „Synergia definiowana jest jako ‘współdziałanie dwóch lub więcej leków, mięśni itp., tak aby uzyskać efekt lepszy niż suma indywidualnych efektów.’”

  Aloe Vera ma zdolność dostarczania podstawowych substancji odżywczych, zabijania bakterii, wirusów, grzybów, drożdży oraz zmniejszania stanu zapalnego.

  Dr Atherton utrzymuje: „Tkanki, które szybko obumierają i są zastępowane, takie jak wyściółka jelit, która odnawia się mniej więcej co cztery dni, oraz skóra (co 21-28 dni), potrzebują obfitych i gotowych dostaw materiałów budulcowych, aby wytworzyć i utrzymywać zdrowe, produktywne komórki.” Właściwa dieta, wspierana Aloe Vera to skuteczny sposób na dostarczanie organizmowi podstawowych substancji odżywczych. Aloe Vera może również zmniejszać stan zapalny w uszkodzonych tkankach. Stan zapalny występuje wtedy, gdy zdrowa tkanka jest uszkodzona i krew zaczyna krzepnąć wokół tkanki, aby naprawić uszkodzenie. Aloe Vera jest naturalną substancją przeciwzapalną, która ma o wiele bardziej delikatne działanie na ludzki organizm.

  Korzystne działanie Aloe Vera sprawdzono w ciągu minionych stuleci. Natomiast dopiero niedawno badania naukowe potwierdziły wiele z medycznych właściwości Aloe Vera. Być może, im dłużej naukowcy i botanicy badają korzyści Aloe Vera, tym więcej dobrodziejstw będzie ta roślina przynosić ludzkiemu zdrowiu i samopoczuciu.

  Źródło:  foreverliving.com

  czytano: 719 razy

  autor: foreverliving.com

  data dodania: 2019-12-06 18:15:52


  Od rośliny do produktu dla Ciebie
  Strona główna
  NAJLEPSZE PRODUKTY W INTERNECIE
  WYSOKA JAKOŚĆ, NISKA CENA!
  Firma z którą współpracujemy Forever Living Products jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Sprzedaży Bezpośredniej i działa zgodnie z Kodeksem Etyki PSSB. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji.

  Zbuduj firmę, którą odziedziczą Twoje dzieci, Być może od razu zaczniesz prowadzić swój własny biznes Forever. Współpraca z FLP umożliwi Ci prowadzenie własnej niezależnej działalności biznesowej, pozwalającej bezkonfliktowo łączyć życie zawodowe i rodzinne. Rozpoczynając współpracę z Forever nic nie ryzykujesz, nie inwestujesz finansowo i nie podejmujesz ryzykownych zobowiązań. Połączyliśmy życie prywatne z pracą bo jak się okazało - jest to przyszłość jeżeli chodzi o biznes. Zobacz link Kariera - https://www.aloetech.pl/kategorie/KARIERA