FBO #480000109521
Infolinia: +48 22 212 86 35
FBO login

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

Produkty:
  Utwórz konto / Zaloguj

  4 morderców powodzenia

  Strona głównaBLOGPoradyPrzedsiębiorca ForeverBLOG do wykorzystania ale trzeba przepisać ze starej aloetechTeNaBl4 morderców powodzenia

  wielkość tekstu: A | A | A

  Wiele osób ma problem z odniesieniem sukcesu w biznesie i w pracy z jednej, kluczowej przyczyny. Problem z tym, aby żyć zgodnie ze swoim
  powołaniem, i realizować swoją misję, ma podobną przyczynę.
    Ja również muszę przezwyciężać w sobie wskazane niżej wady. Dlatego mogę o tym
  śmiało, szczerze i mocno pisać, nie wywyższając się, bo piszę z doświadczenia.

  1.Przyczyną wskazanych wyżej trudności jest duża wrażliwość charakteru, przez którą popada się w nastroje, a zachowaniem sterują emocje. Tymczasem należałoby zamiast tego kierować się tym, co słuszne, dobre, prawe, mądre - a następnie wziąć się za robotę i działać, niezależnie od chwilowych nastrojów. Kluczowe pytanie to: „co jest słuszne w tej sytuacji?”.
  Oznacza to oddanie władzy nad swoim życiem wyższej części duchowej swojego ja (związanej z sumieniem), zamiast części zmysłowej (zwierzęcej), która zawsze robi to, co do niczego dobrego nas nie prowadzi.

  2.Przyczyna powyższa jest często połączona z koncentracją na sobie i na własnych uczuciach, zamiast jedynie słusznej koncentracji na innych ludziach i ICH uczuciach  . . . Dzięki koncentracji na innych ludziach zaczynamy - realizując swoją pasję - służyć innym, zamiast tylko sobie, poprzez określone produkty i usługi, i tego właśnie naturalnym i słusznym efektem są pieniądze.

  3.Obie powyższe przyczyny występują często w połączeniu z usposobieniem wobec reszty świata, od której oczekuje się, że powinna nam służyć i pomagać. Brakiem pomocy ze strony reszty świata uzasadnia się własne niepowodzenia i niemożność realizowania w życiu misji i powołania, jakie zostało wyryte w naszych sercach.  W teologii nazywa się to zjawisko „pokładaniem zaufania w stworzeniu”, przez co oczekujemy od innych ludzi i od martwych stworzeń tego, czego oczekiwać nie mamy prawa.
  Inni nazywają taką postawę roszczeniową. Z historii jednak wiemy, że najwięksi przywódcy i osoby, które odcisnęły na historii świata największy, pozytywny wpływ, cechowały się postawą służebną, a nie roszczeniową.
  Uosabiają to choćby sławne słowa: „nie pytaj, co kraj może zrobić dla ciebie, pytaj co ty możesz zrobić dla swojego kraju”.
  Tłumacząc to na język biznesu: „nie pytaj, co klienci mogą zrobić dla ciebie - pytaj, co ty możesz zrobić dla swoich klientów”.

  4.Wszystkie te postawy łączą się jeszcze z przyczyną numer 1, mordującą dążenia wszystkich ludzi w górę. Przyczyną tą jest STRACH.
  Możemy się obawiać wielu rzeczy: wystąpień publicznych, krytyki i opinii innych, śmierci, niepowodzeń, kary, bankructwa, ryzyka, urzędów, komplikacji, nieprzyjemności…  Ostatecznie to sprawia, że stoimy w miejscu.  Bardzo często strach jest ułudą, urojeniem i kłamstwem. A przede wszystkim jest mordercą naszych pasji, misji, talentów i powołania. Należy więc strach przezwyciężać.

  5.Plan działania dla nas wszystkich, ludzi posiadających wady, ale dążących w górę, jest następujący:

  1) Nie użalać się nad sobą. Nie wymawiać się czynnikami zewnętrznymi. Robić swoje, jak najwięksi przywódcy.

  2) Nie koncentrować się na swoich nastrojach. Starać się poznać potrzeby, pragnienia i problemy innych ludzi. Zaspokoić ich poprzez produkty lub usługi starając się uczynić je najlepszymi na świecie.

  3) Mieć świadomość, że jeśli będziemy działali skutecznie, wyróżnimy się spośród tłumu i będziemy krytykowani. Potraktować to jako pozytywne zjawisko świadczące o tym, że budzimy jakiekolwiek emocje (jest to lepsze niż wzbudzanie bezpłodnej obojętności).

  4) Nie oczekiwać od świata czegokolwiek. Potraktować siebie samego jako nieskończonego dłużnika tego świata i innych ludzi. Zatem należy potraktować swoje życie jako służbę, misję niesienia pomocy innym (patrz punkt 2). Przez to nic nas nie rozczarowuje. Odwrotnie: wszystko pozytywnie nas zaskakuje, bo nie mamy oczekiwań i czujemy, jakby wszystko niezasłużenie spadało nam z nieba.

  5) Nie bać się, lecz odważnie kroczyć naprzód, bo czas leci, a jesteśmy tu tylko na chwilę. Jeśli chcesz wypowiedzieć się na ten temat
  i podzielić swoimi przemyśleniami, zapraszam

  Autor: Piotr Michalak

  Źródło: blog Strategie Rozwoju

  czytano: 6315 razy

  autor:

  data dodania: 2013-09-02 13:46:10


  Strona główna
  NAJLEPSZE PRODUKTY W INTERNECIE
  WYSOKA JAKOŚĆ, NISKA CENA!
  Firma z którą współpracujemy Forever Living Products jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Sprzedaży Bezpośredniej i działa zgodnie z Kodeksem Etyki PSSB. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji.

  Zbuduj firmę, którą odziedziczą Twoje dzieci, Być może od razu zaczniesz prowadzić swój własny biznes Forever. Współpraca z FLP umożliwi Ci prowadzenie własnej niezależnej działalności biznesowej, pozwalającej bezkonfliktowo łączyć życie zawodowe i rodzinne. Rozpoczynając współpracę z Forever nic nie ryzykujesz, nie inwestujesz finansowo i nie podejmujesz ryzykownych zobowiązań. Połączyliśmy życie prywatne z pracą bo jak się okazało - jest to przyszłość jeżeli chodzi o biznes. Zobacz link Kariera - https://www.aloetech.pl/kategorie/KARIERA