FBO #480000109521
Infolinia: +48 22 212 86 35
FBO login

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

Produkty:
  Utwórz konto / Zaloguj

  Jak bardzo jesteś zdeterminowany, by stać się zamożnym?

  Strona głównaBLOGPoradyPrzedsiębiorca ForeverBLOG do wykorzystania ale trzeba przepisać ze starej aloetechTeNaGr Jak bardzo jesteś zdeterminowany, by stać się zamożnym?

  wielkość tekstu: A | A | A

  Harv Eker mówi, że ważnym krokiem do zamożności jest determinacja.

  Wszyscy, naprawdę WSZYSCY ludzie, którzy odnieśli sukces w biznesie czy tez dowolnej dziedzinie takiej jak np. sport, byli i są całkowicie zdeterminowani by osiągnąć sukces. W wielu wywiadach z tego typu osobami widać, ze oni naprawdę chcieli osiągnąć swój cel – bez żadnych ale. Nie, że spróbuję czy jakieś postaram się – po prostu działam i zrobię!
  Zastanów się nad tym, czy przypadkiem nie sabotujesz swoich działań.

  Jak zauważam w swojej pracy coachingowej ludzie bardzo często nie są pewni, ze chcą cos osiągnąć. Bardzo często powstrzymuje ich strach przed porażką, czasem niewiedza, innym razem znowu odwlekanie. Te elementy są ze sobą bardzo mocno powiązane.
  Można to scharakteryzować w ten sposób: przychodzi do Ciebie Twój przyjaciel i mówi, ze chciałby mieć więcej pieniędzy. Kiedy jednak pytasz go, czemu jeszcze nic w tym kierunku nie zrobił, on na to zaczyna wymyślać tysiąc argumentów za tym, żeby jednak nie mieć większej ilości gotówki. Przyjaciel wymiguje się argumentami typu:
  - „bo musiałbym założyć działalność gospodarcza i zatrudnić księgową” (sic!)
  I tu już odpala mi się w głowie monolog wewnętrzny – człowieku! Jaką działalność i jaką księgową! Przecież jeszcze nie zarobiłeś ani złotówki a już się boisz, że trzeba będzie kogoś zatrudnić i założyć działalność. Poza tym, jest wiele innych możliwości zarabiania pieniędzy bez zakładania działalności gospodarczej.
  - „ bo nie miałbym czasu dla mojej dziewczyny i wtedy musielibyśmy sie rozstać” (sic nr 2!)
  Następny wyjący monolog! Jak to nie miałbyś czasu? A czy dziewczyna ma milion dolarów na koncie i nie potrzebuje pieniędzy? Może warto zrobić coś razem i w ten sposób zarabiać? Co z zarządzaniem sobą w czasie? Czy musicie widywać się codziennie? Może wystarczy porozmawiać i powiedzieć ukochanej, że od tego momentu będziecie się widywać rzadziej bo pracujesz nad swoją wolnością finansową? Jeśli nie zrozumie, to trudno.

  Niestety, wiele osób działa na podobnej zasadzie.


  Przechowują w swoim umyśle pewien zbiór przekonań. Wiele z nich to takie, które mówią Ci, ze fajnie byłoby być bogatym. Są również takie, które przemawiają za tym, ze jednak bycie bogatym fajne nie jest. Jeśli więc masz w swoim umyśle sprzeczne komunikaty, to istnieje wewnętrzny konflikt pomiędzy dążeniami. Konflikt jest przyczyną tego, ze większość ludzi nigdy nie dochodzi do wolności finansowej.
  Harv mówi: Postanów, ze chcesz być zamożny. Jeśli w ten sposób zdecydujesz, uwolnisz jednocześnie energię i poczujesz odpowiedzialność za swoja decyzje.
  Słowo decyzja wywodzi się z języka łacińskiego i oznacza „zabić wszystkie inne możliwości.

  Powinieneś jednak zrobić cos jeszcze. Aby dopełnić tego procesu powinieneś wyrazić pełną determinację. Mówiąc „jestem zdeterminowany aby osiągnąć wolność finansową” deklarujesz całkowite oddanie, 100 % zaangażowania i gotowości by uczynić wszystko co konieczne i osiągnąć swój cel. Bez wymówek i usprawiedliwień.
  Jeśli rzeczywiście tak jest, powinieneś powiedzieć to sobie głośno.
  „Jestem w pełni zdeterminowany, żeby być bogaty” – możesz za bycie bogatym wstawić dowolną rzecz, którą chcesz osiągnąć by żyć jeszcze lepiej. Przyjrzyj się sobie w momencie, gdy wypowiadasz te słowa – jak się czujesz? Jesteś ośmielony czy wręcz odwrotnie? Napisz mi o tym.

  Zapisz teraz swój cel na kartce. Pamiętaj, ze Twój cel musi być:
  - konkretny
  - określony czasowo. Kiedy dokładnie chcesz osiągnąć swój cel?
  - ekologiczny – nie może szkodzić ani Tobie ani Twojemu otoczeniu
  - określony pozytywnie – czyli „jestem bogaty i zarabiam 30000 w zgodzie ze swoimi wartościami” zamiast „nie jestem biedny …”, „nie jeżdżę maluchem po mieście „ itp.
  Zapisz również, dlaczego zrobienie majątku lub osiągnięcie celu finansowego jest dla Ciebie ważne. Podaj przynajmniej 20 powodów, dla których chcesz to osiągnąć. Może to być lista stopniowalna, gdzie wszystko z siebie wynika, czyli np.
  - bo będę miał więcej na koncie
  - jeśli będę miał więcej na koncie, będę czuł się bezpieczniej
  - jeśli będę czuł się bezpieczniej, to będę szczęśliwszy
  - kiedy będę szczęśliwszy, będę miał więcej energii
  - mając więcej energii będę mógł zarabiać więcej
  - jeśli zarobię więcej, to będę mógł przestać pracować na etacie…
  I tak dalej. Proste,  prawda? : )
  Spotkaj się z przyjacielem lub członkiem rodziny , który jest gotów Cię wesprzeć. Powiedz tej osobie, o swoim pragnieniu i zobowiąż się jej ze chcesz zostać wolny finansowo w konkretnym terminie. Ważne jest, żeby była to osoba, która nie będzie sabotowała Twoich wysiłków.Poinstruuj ta osobę, by powiedziała „wierzę w Ciebie”.

  Zwróć uwagę, jak czujesz się przed zobowiązaniem a jak po nim. Jeśli masz poczucie wolności, to oznacza ze wszedłeś na swoją drogę. Jeśli poczułeś lęk to także znaczy że wszedłeś na swoja drogę. Jeśli nie podjąłeś tego działania, to oznacza ze nadal prezentujesz postawę „nie jestem gotów, żeby zrobić wszystko”
  Pamiętaj, ze Twój sposób działania doprowadził Cię tu, gdzie teraz jesteś – jeśli go nie zmienisz, nie ruszysz z miejsca. Proponuję więc od razu wziąć się do pracy

  Bądź na bieżąco, zapisz się na bezpłatny kurs Mentalność Milionera promujący szkolenie Umysł Milionera
  UWAGA: Już teraz możesz zapisać się na szkolenie Umysł Milionera autorstwa Harva Ekera, który odbywa się już 17 maja w Warszawie. Jeśli zapiszesz się teraz, otrzymasz dodatkowy PREZENT w postaci 3 sesji life coachingu (wartość 600 zł). Przewiduję również inne bonusy, o których dowiesz się wkrótce!

  Autor: Władysław Ochojski – Life & Business Coach

  czytano: 4962 razy

  autor:

  data dodania: 2013-05-05 13:07:29


  Strona główna
  NAJLEPSZE PRODUKTY W INTERNECIE
  WYSOKA JAKOŚĆ, NISKA CENA!
  Firma z którą współpracujemy Forever Living Products jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Sprzedaży Bezpośredniej i działa zgodnie z Kodeksem Etyki PSSB. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji.

  Zbuduj firmę, którą odziedziczą Twoje dzieci, Być może od razu zaczniesz prowadzić swój własny biznes Forever. Współpraca z FLP umożliwi Ci prowadzenie własnej niezależnej działalności biznesowej, pozwalającej bezkonfliktowo łączyć życie zawodowe i rodzinne. Rozpoczynając współpracę z Forever nic nie ryzykujesz, nie inwestujesz finansowo i nie podejmujesz ryzykownych zobowiązań. Połączyliśmy życie prywatne z pracą bo jak się okazało - jest to przyszłość jeżeli chodzi o biznes. Zobacz link Kariera - https://www.aloetech.pl/kategorie/KARIERA