FBO #480000109521
Infolinia: +48 22 212 86 35
FBO login

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

Produkty:
  Utwórz konto / Zaloguj

  Rex Maughan - Definiowanie doskonałości

  Strona głównaBLOGPoradyPrzedsiębiorca ForeverRex MaughanRex Maughan - Definiowanie doskonałości

  wielkość tekstu: A | A | A

  W naszej Rodzinie Forever mamy Dystrybutorów, którzy osiągają doskonałość na co dzień. „Być doskonałym” - to brzmi tak prosto, ale co to w gruncie rzeczy oznacza? Często zastanawiałem się i rozmawiałem z innymi, czy istnieje jakaś cecha wspólna, łącząca osoby, które stale osiągają „doskonałe” rezultaty? Trafiłem ostatnio na artykuł Daniela Chamblissa „The Mundanity of Excellence” (Powszedniość doskonałości), docierający do sedna tej kwestii.
  Autor spędził trzy lata obserwując światowej klasy pływaków. Na tej podstawie opisał codzienną rutynę i nawyki, różniące tych, którzy wygrywają od całej reszty. Choć nasza misja dzielenia się zdrowiem i bogactwem z ludźmi na całym świecie jest czymś nieco innym niż cele sportowców, wierzę, że z obserwacji Chamblissa i my możemy się wiele nauczyć. Wyjaśnia on, że aby osiągnąć doskonałość, musimy kierować się trzema ważnymi punktami:

  Doskonałość to kwestia jakościowa
  Powtarzalne ćwiczenia świetnie się sprawdzają w nauce podstaw danego działania – czy będzie to zdobywanie wiedzy o produktach Forever Living, czy prowadzenie prezentacji dla grupy. Kiedy jednak zostanie już osiągnięty pewien poziom mistrzostwa, nie ma sensu zwiększać ilości czasu przeznaczonego na ćwiczenie tej określonej, rutynowej czynności. Zamiast tego warto wprowadzić zmiany jakościowe i zmodyfikować sposób jej wykonywania. Pływaczka Mary Meagher, rekordzistka świata w stylu motylkowym na 200 metrów, poprawiła swoje wyniki wprowadzając zaledwie dwie zmiany jakościowe. Po pierwsze, na wszystkie treningi przychodziła punktualnie; po drugie, ćwiczyła nawroty. W jej przypadku jakościowe podejście do tych dwóch aspektów i skupienie się na nich zrobiło ogromną różnicę. Ważna jest świadomość, że samo poświęcanie na coś większej ilości czasu nie przyniesie poprawy. Musimy skoncentrować nasze wysiłki na konkretnych czynnościach lub zmianach. Chambliss zauważył, że są trzy typy jakościowych zmian, o największym znaczeniu: technika, dyscyplina i nastawienie. Chciałbym, abyście, w celu zwiększenia poziomu swojego sukcesu, skupili wysiłki na modyfikacji jednego aspektu swojej działalności biznesowej. Pomyślcie o 4 Podstawach, omawianych podczas ostatniego Super Rally. Czy jest jakieś jedno działanie, wiążące się z rekrutacją, utrzymywaniem, produktywnością lub rozwojem, na którym możecie się skoncentrować, by osiągnąć jakościową poprawę?

  Doskonałość nie jest zarezerwowana tylko dla tych, którzy mają „talent”
  Talent to słowo-wytrych, którym zwykle tłumaczy się dobre efekty. Zbyt często widząc ludzi odnoszących sukcesy większe od naszych mówimy sobie, że są od nas bardziej utalentowani. Sam talent nie jest jednak wystarczającym wytłumaczeniem prawdziwych powodów sukcesu. Chambliss wyjaśnia, że w przypadku pływaków, składowe takie jak dobry trener, wrodzona struktura mięśni czy radość pływania, ogrywają bardzo ważną rolę w doprowadzeniu danego sportowca na szczyt. Jednak, choć każdy z nas ma naturalne umiejętności i zdolności, siłę indywidualnych atutów możemy wzmocnić dołączając do naszego zespołu inne osoby. Gian Fulgoni, znany przedsiębiorca, radzi by: otaczać się właściwymi ludźmi, których zestaw umiejętności będzie uzupełniał nasze… Myślę, że kluczowe znaczenie ma zebranie zespołu, do którego każda jednostka wnosi swój unikalny talent. W kontekście Forever jest to bardzo prawdziwe stwierdzenie. W naszym biznesie nikt, obojętne jak bardzo utalentowany, nie odniesie sukcesu w pojedynkę. Do tego potrzebny jest zespół wspaniałych ludzi, skupionych na wspólnym celu. To nasze połączone siły sprawiają, że Forever jest doskonałe.

  Doskonałość jest zwyczajna
  Obserwujemy ludzi, który osiągają „doskonałość” – niezależnie od tego, czy są to olimpijczycy, czy top Dystrybutorzy Forever – i zakładamy, że musi istnieć coś wyjątkowego, jakiś tajemniczy, magiczny czynnik, który decyduje o dochodzeniu do sukcesu. Ja przekonałem się, że stawianie sobie i realizowanie krótkoterminowych celów oraz wypracowywanie i szlifowanie wartościowych nawyków, może doprowadzić do wielkich osiągnięć. Chambliss z pewnością również przekonał się o tym w swoich badaniach. Wyjaśnia on, że …nie ma żadnego sekretu; rzecz polega tylko na wykonywaniu tych wszystkich małych rzeczy, każdej z nich prawidłowo, raz po razie, aż wreszcie doskonałość w każdym szczególe staje się głęboko zakorzenionym nawykiem, zwykłą częścią codziennego życia. Nauczyłem się, że doskonałość faktycznie leży w ćwiczeniach i że to jakość naszych przygotowań tworzy doskonałe efekty.

  W naszym dążeniu do uznawania i inspirowania doskonałości wśród Dystrybutorów, moją nadzieją jest to, ze skorzystacie z tych technik, by dzielić się dobrobytem i zdrowiem Forever z innymi. Ćwicząc na co dzień doskonałość, macie potencjał stworzenia nieograniczonych możliwości zarówno sobie, jak i innym. Rzucam Wam wyzwanie, byście w lutym dokonali co najmniej jednej jakościowej zmiany, którą będziecie mogli się podzielić z innymi. Tak jak to widzimy u odnoszących sukcesy sportowców, doskonałość kryje się w drobiazgach codziennych działań. Budzi we mnie pokorę praca z tak wspaniałą grupą ludzi, którzy inspirują mnie do nieustannego dążenia do doskonałości i pomagania osiągać nowe szczyty Forever!

  FOREVER Wasz,  Rex Maughan  Rex Maughan, Chief Executive Officer 

  Źródło: Forever Poland Luty 2013

  czytano: 5470 razy

  autor: GAZETA FOREVER POLAND

  data dodania: 2013-02-22 23:40:19


  ZAŁĄCZNIKI
  Strona główna
  NAJLEPSZE PRODUKTY W INTERNECIE
  WYSOKA JAKOŚĆ, NISKA CENA!
  Firma z którą współpracujemy Forever Living Products jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Sprzedaży Bezpośredniej i działa zgodnie z Kodeksem Etyki PSSB. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji.

  Zbuduj firmę, którą odziedziczą Twoje dzieci, Być może od razu zaczniesz prowadzić swój własny biznes Forever. Współpraca z FLP umożliwi Ci prowadzenie własnej niezależnej działalności biznesowej, pozwalającej bezkonfliktowo łączyć życie zawodowe i rodzinne. Rozpoczynając współpracę z Forever nic nie ryzykujesz, nie inwestujesz finansowo i nie podejmujesz ryzykownych zobowiązań. Połączyliśmy życie prywatne z pracą bo jak się okazało - jest to przyszłość jeżeli chodzi o biznes. Zobacz link Kariera - https://www.aloetech.pl/kategorie/KARIERA