FBO #480000109521
Infolinia: +48 22 212 86 35
FBO login

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

Produkty:
  Utwórz konto / Zaloguj

  Marketing Sieciowy vs Praca w Korporacji

  Strona głównaBLOGPoradyPrzedsiębiorca ForeverBLOG do wykorzystania ale trzeba przepisać ze starej aloetechTeNaGr Marketing Sieciowy vs Praca w Korporacji

  wielkość tekstu: A | A | A

  Autor: Artur Hawran
  Network Marketing nie jest idealny.
  Podobnie jak inne systemy pracy ma swoje wady i zalety, jednak zdecydowanie przewyższa pracę w dużej korporacji lub małej firmie. Czyli pracy dla kogoś innego.
  W swoim dość krótkim życiu miałem okazję pracować w różnych zawodach i różnych branżach. Przez moment mogłem także przekonać się co to znaczy szarpać się na własną rękę ze startem własnego biznesu. Jednak to temat na oddzielny artykuł. Pracując w różnych miejscach na różnych stanowiskach dosyć szybko mogłem zauważyć minusy pracy dla kogoś. Miałem okazję pracować dla jednej osoby jak również dla większych korporacji. Różnica jest w zasadzie nie wielka. Gdy pracujesz dla kogoś innego przykładowo dla jednej osoby to ta właśnie osoba jest twoim bosem, a ty jego sługą. Układ ten może ulec zmianie jedynie gdy się zwolnisz lub zostaniesz zwolniony/zwolniona.


  Ogólnie sprawa w takim przypadku jest kiepska. O bezpieczeństwie pracy na etacie możesz zapomnieć, gdyż aktualnie małe i średnie firmy najczęściej zatrudniają pracowników na umowach śmieciowych, czytaj umowa o dzieło, umowa zlecenia lub 1/4 etatu. W najlepszym wypadku przy takim rozwiązaniu załapiesz się na darmowe ubezpieczenie zdrowotne. Często bywa jednak tak, że gdy podwinie ci się noga i pójdziesz np. na 3 – 4 tygodnie chorobowego to po tym czasie nie masz już gdzie wracać, gdyż na twoje miejsce firma znalazła już kogoś innego. Smutne, ale prawdziwe. Osobiście znam taki przypadek.


  Firmy nie mają w dzisiejszych czasach żadnych skrupułów z zwalnianiem pracowników
  . Mój kolega w pewnej firmie był karmiony przez kilka miesięcy obietnicą awansu, po czym w dniu awansu został zwolniony. Ups – można się zdziwić. Dosyć długo szukał potem pracy. Inna koleżanka jako handlowiec w dużej firmie zarabiała po 6 – 7 tysięcy zł miesięcznie. W takim razie była chyba w tym dobra? Nie w oczach pracodawcy, którą zwolnił ją i od kilku miesięcy szuka pracy na podobnym stanowisku.
    Niestety, ale tak wygląda dzisiejszy rynek pracy. Prawie nikt nie może być pewny jutra. Czasy gdy dany pracownik potrafił przepracować u jednego pracodawcy 40 lat już minęły. Dziś żyjemy w czasach przemian, rynek pracy zmienia się szybko, dlatego niektóre zawody w ogóle przestają istnieć.

  Jeżeli pracujesz w jakiejś dużej firmie to zapewne wiesz jak wygląda hierarchia. Na praktycznie każdym szczeblu struktury korporacyjnej jest jakiś przełożony, osoba nad tobą. Niestety inaczej niż w marketingu sieciowym osoba ta wcale nie ma co do ciebie pokojowych zamiarów pomimo, że ładnie uśmiecha się na korytarzu. Każdy w miarę ambitny człowiek gdy zostaje zatrudniony w danej firmie chcę się wykazać oraz chce się rozwijać. No i nie ma  przecież nic w tym złego? Z punkty widzenia całej firmy na pewno nie jednak nie z punktu widzenia osoby nad tobą. W momencie, gdy „wychylasz się” czyli zaczynasz być coraz bardziej widocznym za swoje zasługi pracownikiem narażasz się tym samym swoim przełożonym, ponieważ po części stajesz się kandydatem na to stanowisko. Stajesz się dla nich zagrożeniem. Tak jest w bardzo wielu korporacjach. Wówczas zaczyna się robić nie przyjemnie, gdyż osoba taka zaczyna rzucać ci kłody pod nogi. Przez to narastają napięcia, a praca wcale nie jest wówczas przyjemnością.


  Dodatkowo osoby na tym samym poziomie co ty również nie będą zadowolone z twojej wyższej aktywności, ponieważ na twoim tle po prostu będą wyglądać gorzej, a więc mogą również zostać wyeliminowani z firmy. Dlatego osoby te także mogą próbować złapać cię za kostkę i ściągnąć w dół, hamując tym samym twój rozwój.
  Sensownym rozwiązaniem wydaje się po prostu „nie wychylać się”. Czyli tylko przewijać się przez miejsce pracy, a więc odbębniając to co jest konieczne i ciach do domu. W ten sposób nikomu w pracy nie deptasz po piętach, z nikim nie polemizujesz ani się nie sprzeczasz. Stosując taka strategię masz szansę przetrwać w tej firmie kolejny rok, jednak przy jakichkolwiek zawirowaniach niestety jesteś na pierwszej linii do zwolnienia.

  Wyjątek od tej reguły może stanowić jedynie kilka procent wybitnych pracowników. Specjalistów tak dobrych, że nikt ich nie zwolni bo są wyjątkowo cenni dla firmy. Jednak to dotyczy tylko jednostek.
    Kolejną ogromną wadą systemu korporacyjnego jest wysysanie z ludzi coraz więcej energii za coraz mniejsze wynagrodzenie. W momencie, gdy przykładowo jako handlowiec zaczynasz zarabiać za dużo z prowizji, wówczas twoje szefostwo robi zebranie dotyczące twojej osoby. Tak to działa w większości korporacji, wierz mi znam ten temat. Na spotkaniu tym są ustalane nowe wytyczne, które będziesz musiał zrealizować. Mówiąc w sposób kolokwialny poprzeczka zostaje podniesiona. Skoro wcześniej miałeś przykładowo obsłużyć 100 klientów miesięcznie, aby otrzymać premię to nagle musisz obsłużyć 120 klientów by otrzymać to samo wynagrodzenie !  Chore, ale w ten właśnie sposób firmy wykorzystują ludzi i zmuszają ich do coraz cięższej pracy. W rezultacie pracujesz coraz ciężej za te same pieniądze.

  W interesie każdego pracodawcy czy to wielkiego przedsiębiorstwa czy małej firmy jest zatrudnianie jak najlepszych ludzi za jak najniższe wynagrodzenie. Jest to nieuczciwy układ, gdyż nie jesteś do końca wynagradzany za swój wkład własny do firmy.
  A jak to w takim razie wygląda w network marketingu? Jak wspomniałem na początku tego artykułu, ten system również ma swoje wady. Żaden system nie jest idealny. Jednak w porównaniu do korporacyjnego wyścigu szczurów wydaje się być dużo bardziej przyjazny. Przede wszystkim w MLM twój przełożony czyli twój sponsor to osoba, która chce dla ciebie jak najlepiej. Każdemu sponsorowi zależy na twoim sukcesie,ponieważ na tym polega ten biznes. Pomagając innym pomagasz także sobie. Nie ma więc niezdrowej konkurencji wewnątrz firmy.  Dodatkowo twój wkład pracy będzie proporcjonalny do zarobków. Im więcej pracy poświecisz na sprzedaż i rekrutację tym większe będą twoje zarobki. Jak pisze Robert Kiyosaki w jednej ze swoich książek „Bogaty ojciec biedny ojciec”:
  „Załóż swój biznes by nie pracować dla kogoś innego. Jeżeli już musisz pracować dla kogoś to tylko i wyłącznie z wynagrodzeniem za efekty swojej pracy”  I taki właśnie jest network marketing. Wynagradza cię za efekty twojej pracy".

  To znacznie lepszy układ niż wynagrodzenie na godzinę, lub wynagrodzenie miesięczne. Nie sprzedajesz swojego czasu tylko swoje umiejętności. Umiejętności możesz podnosić, a czasu nie zdołasz rozszerzyć.
  Dla osób ambitnych MLM nie ma ograniczeń. Możesz zarabiać tyle ile chcesz jeżeli tylko będziesz wystarczająco sumiennie pracować. Nikt nie zrobi zebrania w sprawie twojej osoby, by obmyślić plan zmniejszenia twojej płacy


  Jeżeli jednak wolisz być niewolnikiem etatowym i sprzedawać swój czas na z góry ustaloną stawkę wówczas network marketing nie jest dla ciebie. MLM podobnie jak inne formy biznesu wymaga cierpliwości, sumienności i pracowitości jednak wynagrodzenie za to poświęcenie jest o wiele większe niż z pracy dla kogoś innego.
    Wykorzystaj Internet w Rozwoju Swojej Organizacji MLM

  Źródło: NetworkBlog

  czytano: 4132 razy

  autor:

  data dodania: 2012-10-07 17:45:46


  Strona główna
  NAJLEPSZE PRODUKTY W INTERNECIE
  WYSOKA JAKOŚĆ, NISKA CENA!
  Firma z którą współpracujemy Forever Living Products jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Sprzedaży Bezpośredniej i działa zgodnie z Kodeksem Etyki PSSB. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji.

  Zbuduj firmę, którą odziedziczą Twoje dzieci, Być może od razu zaczniesz prowadzić swój własny biznes Forever. Współpraca z FLP umożliwi Ci prowadzenie własnej niezależnej działalności biznesowej, pozwalającej bezkonfliktowo łączyć życie zawodowe i rodzinne. Rozpoczynając współpracę z Forever nic nie ryzykujesz, nie inwestujesz finansowo i nie podejmujesz ryzykownych zobowiązań. Połączyliśmy życie prywatne z pracą bo jak się okazało - jest to przyszłość jeżeli chodzi o biznes. Zobacz link Kariera - https://www.aloetech.pl/kategorie/KARIERA