FBO #480000109521
Infolinia: +48 22 212 86 35
FBO login

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

Produkty:
  Koszyk
  Wartość zakupów: 0.00 zł
  Utwórz konto / Zaloguj

  Grupa docelowa w marketingu sieciowym

  Strona głównaBLOGPoradyPrzedsiębiorca ForeverArtykułyArtykuły z internetuGrupa docelowa w marketingu sieciowym

  wielkość tekstu: A | A | A


  Marketing sieciowy od czego zacząć?
  Oczywiście pominę już fakt, że należy zacząć od siebie bo tego chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć. Jeżeli coś komuś oferujesz, pokazujesz propozycję to chyba warto wiedzieć co to jest prawda?

  Zatem początkiem powinno być określenie grupy docelowej, mlm to jest biznes oparty na ludziach, dla ludzi więc jak w każdym innym biznesie należy ustalić jaka jest grupa docelowa. Grupa docelowa jest to target ludzi spełniający określone kryteria, do której później kierowana będzie oferta. Jest to szczególnie istotne dlatego ważne jest aby dobrze określić grupę docelową.

  Określ grupę docelową
  Ustal kto może być zainteresowany danym produktem czy usługą, dla kogo może to być przydatne, a dla kogo niezbędne. Przemyśl również jakie korzyści to za sobą niesie, to może być korzyść związana z poprawą zdrowia, albo też z nieco innej strony korzyść w postaci dodatkowego zarobku.

  Określ najlepszych odbiorców tego co masz do przekazania. To może być nawet kilka grup docelowych. Jeżeli weżniemy dla przykładu branże wellness to na pierwszy rzut oka kreują się przynajmniej dwie główne grupy docelowe. Jedna będą osoby ceniące sobie stan dobrego zdrowia i samopoczucia. Czyli takie osoby będą szukały informacji jak poprawić stan swojego zdrowia, co dobrze wpływa na zdrowie, informacje o żywności i suplementach, o sposobach aktywnego wypoczynku itp. Ludzie tacy chcą polepszyć samopoczucie, zredukować efekty starzenia się organizmu, osoby, które poszukują tego typu informacji chcą czuć się zdrowsi, sprawniejsi, piękniejsi, młodsi oraz zabezpieczeni przed różnymi chorobami. Natomiast drugą grupą docelową to będą osoby poszukujące możliwości zarabiania na prężnie rozwijającej się branży wellness. Są to osoby poszukujące dodatkowego źródło dochodu, dodatkowych możliwości zarobkowych, ludzie pragnący wolności finansowej.

  Aby móc wybrać najlepszą grupę docelową należy znać własny produkt. Trzeba samemu dowiedzieć się jakie korzyści płyną z kupna danego produktu, wówczas wtedy nie bzie większego problemu z określeniem komu on może się przydać.

  Określ jakie osoby będą zainteresowane produktem. W jakim mogą być przedziale wiekowym, może też czy to będzie głównie dla kobiet czy dla mężczyzn. Czy jest to produkt ekskluzywny i skierowany dla osób zamożnych? Ustal jak najbardziej szczegółowo najlepszego klienta.

  Jakie są potrzeby osób zainteresowanych takim produktem. Czym takie osoby kierują się przy zakupie produktu? W czym on ma im się przydać? Jakie korzyści niesie za sobą kupno produkty? Co traci się jeżeli nie kupi się tego produktu? Te informacje są ważne bo ludzie nie są zainteresowani produktem ze względu na sam produkt lecz ze względu na korzyści jakie im niesie albo z obawy przed utratą czegoś.

  Jak dotrzeć do odpowiedniego targetu? Czyli takie informacje gdzie takie osoby przebywają w internecie? Na jakich portalach? Na jakich stronach, forach czy blogach? Ważne również jest to czego poszukują w internecie? Jakie zapytania wpisują w Google? Jakich słów kluczowych używają? Te informacje będą dla Ciebie ważne aby wyjść tym ludziom naprzeciw. Aby znaleźć się w miejscach gdzie będą szukać informacji i aby również dać im odpowiedzi na te informacje.

  Aby skutecznie budować sieć
  konsumencką w marketingu sieciowym należy na początku dokładnie określić swoja grupę docelową. W przeciwnym wypadku takie działanie po omacku najprawdopodobniej będzie mało skuteczne. To z kolei niesie za sobą stratę czasu i zwiększenie kosztów, a dochodów ani widu ani słychu. Więc pierwszą czynnością jaką powinno się wykonać w marketingu, czy w jakimkolwiek biznesie lub mlm online to określenie grupy docelowej.


  Autor - Marcin Gurtowski, źródło :  http://mlmekstra.pl/

  czytano: 3878 razy

  autor:

  data dodania: 2012-02-25 22:03:56


  Strona główna
  NAJLEPSZE PRODUKTY W INTERNECIE
  WYSOKA JAKOŚĆ, NISKA CENA!
  Przelewy24
  Firma z którą współpracujemy Forever Living Products jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Sprzedaży Bezpośredniej i działa zgodnie z Kodeksem Etyki PSSB. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji.

  Zbuduj firmę, którą odziedziczą Twoje dzieci, Być może od razu zaczniesz prowadzić swój własny biznes Forever. Współpraca z FLP umożliwi Ci prowadzenie własnej niezależnej działalności biznesowej, pozwalającej bezkonfliktowo łączyć życie zawodowe i rodzinne. Rozpoczynając współpracę z Forever nic nie ryzykujesz, nie inwestujesz finansowo i nie podejmujesz ryzykownych zobowiązań. Połączyliśmy życie prywatne z pracą bo jak się okazało - jest to przyszłość jeżeli chodzi o biznes. Zobacz link Kariera - https://www.aloetech.pl/kategorie/KARIERA