FBO #480000109521
Infolinia: +48 22 212 86 35
FBO login

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

Produkty:
  Koszyk
  Wartość zakupów: 0.00 zł
  Utwórz konto / Zaloguj

  Jak jednym przekonaniem zabić przyjemność z nauki, pracy i życia

  Strona głównaBLOGPoradyPrzedsiębiorca ForeverArtykułyArtykuły z internetuJak jednym przekonaniem zabić przyjemność z nauki, pracy i życia

  wielkość tekstu: A | A | A

  Centrum miasta, park. Godzina 10. Na placu zabaw, mała dziewczynka podbiega do huśtawki. Powoli gramoli się na ławeczkę.  Jest bardzo zadowolona z siebie. Niezgrabnie rusza nogami, aby huśtawka zaczęła się ruszać. Ławeczka kiwa się na boki.
  W piaskownicy obok chłopiec wsypuje piasek do wiaderka. Uśmiecha się szeroko, gdy udaje mu się nabrać wielką górę piachu na łopatkę. Zanim zdąży wsypać ją do wiadra, połowa piasku sypie się na ziemię.

  Nagle z ławki podrywa się mama i podchodzi do huśtawki. „Olu, tak się nie huśtamy! Źle to robisz” – mówi – „Musisz ruszać nogami w górę i w dół.” Dziewczynka zaczyna płakać…
  Obok w piaskownicy babcia koryguje wnuczka:  „Za dużo piasku nabierasz na łopatkę Jasiu! Wszystko się wysypuje, tylko popatrz na swoje ubranko! Jak ty teraz wyglądasz?!”  Chłopiec patrzy i nie rozumie.  „Rób to dobrze!” – mówi babcia kiwając z niezadowoleniem głową.
  Tak się zaczyna zabijanie przyjemności podczas nauki…

  Zabijanie przyjemności jest proste.
  Zacznij coś robić i krytykuj siebie, że nie wychodzi Ci perfekcyjnie za pierwszym razem.  Gdy po setce prób coś wyjdzie Ci świetnie to przekonaj siebie, że nie ma się z czego cieszyć, bo przecież można było zrobić to szybciej i lepiej.
  Brzmi znajomo? Zobacz jak działa to przekonanie i jak się od niego uwolnić.
  Z pozoru niewinne komentarze rodziców i dziadków w dzieciństwie na temat tego jak powinieneś się bawić, przekształcają się z wiekiem w Twoją nieświadomą  wiarę w tego typu stwierdzenia:
       „od razu musi mi się wyjść dobrze” / „musi mi się udać za pierwszym razem” /
      „jeśli mi nie wyjdzie od razu to trzeba skrytykować” / „jeśli nie robię rzeczy idealnie to nie zasługuję na uwagę i miłość” / „muszę być perfekcyjny, aby uniknąć wstydu”

  Zostaje to dodatkowo wzmocnione w szkole.

      Przeczytałeś coś? Masz to od razu pamiętać!
      Zobaczyłeś jak się robi zadanie? Wykonaj je bezbłędnie za pierwszym razem!
      A jak nie, to dostajesz ocenę. I to jaką. „Stajesz się niedostateczny.” (zauważyłeś jak często nauczyciele potrafią mówić „niedostatecznY” zamiast prawidłowo odmieniać „ocenA niedostatecznA”???)

  Przekonanie o perfekcyjności to klątwa nauki i rozwoju . Niesamowite jak wielu ludzi cierpi, gdy się uczy. Katują się za to, że im nie wychodzi. Źle się czują, gdy nie pamiętają od razu. Cierpią, bo myślą, że powinni już to umieć.
  Tymczasem… NAUKA to POPEŁNIANIE BŁĘDÓW i wyciąganie z nich pozytywnych wniosków.
  Tak, wiem, że to wiesz.
  Dlaczego do cholery jeszcze, nie uczysz się z łatwością i przyjemnością?

  Być może dlatego, że gdzieś w głębi Ciebie jakiś zrzędliwy głos babci, ojca, ciotki czy pana od fizyki mówi Ci, że za każdy błąd spłoniesz na stosie i masz robić perfekcyjnie  wszystko za co się weźmiesz.
  Jeśli tak jest , to zauważ ten głos i zmień go.  Nie jesteś już 5 latkiem, który nie ma wpływu na swoje przekonania. Teraz to Ty jesteś panem swojego życia . To, w co wierzysz kształtuje Ciebie!

  „Czy jest coś w Twoim życiu, co udało Ci się zrobić perfekcyjnie za pierwszym razem?” – zapytałam kiedyś na szkoleniu klientkę niezadowoloną ze swojej pierwszej mapy myśli. „Tak” – odpowiedziała z przekąsem – „Moje dzieci”. Na sali zapadła grobowa cisza.
  „Chcesz żebyśmy uwierzyli, że kochałaś się z mężem tylko 2 razy?” – spytałam patrząc na jej dwóch synów.  Sala roześmiała się na cały głos, a mąż z uśmiechem pokiwał przecząco głową.
  Uświadom sobie, że nie ma NIC, co wyjdzie Ci perfekcyjnie od razu, bo jedyne w czym możesz być perfekcyjny to Twoja nie perfekcyjność! 
  Co o tym mówią badania naukowe?

  Profesor Brene Brown z Uniwersytetu w Houston przez  10 lat badała ludzi pod kątem nieśmiałości, wstydu, empatii i wrażliwości.  Zbadała tysiące ludzi, zebrała mnóstwo danych po to, aby odkryć, że u podstaw szczęśliwego życia leży poczucie własnej wartości.
  Jedyną zaś różnicą między ludźmi z wysoką, a niską samooceną jest to, że ludzie o dużym poczuciu własnej wartości mają odwagę być niedoskonałymi.  Akceptują błędy swoje i innych.


  Źródło:http://szybkanaukapro.pl/476/jak-zabic-przyjemnosc-z-nauki/

  Cały artykuł wraz z wideo znajdziesz tutaj
  »

  czytano: 3367 razy

  autor:

  data dodania: 2012-02-11 23:19:57


  Strona główna
  NAJLEPSZE PRODUKTY W INTERNECIE
  WYSOKA JAKOŚĆ, NISKA CENA!
  Przelewy24
  Firma z którą współpracujemy Forever Living Products jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Sprzedaży Bezpośredniej i działa zgodnie z Kodeksem Etyki PSSB. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji.

  Zbuduj firmę, którą odziedziczą Twoje dzieci, Być może od razu zaczniesz prowadzić swój własny biznes Forever. Współpraca z FLP umożliwi Ci prowadzenie własnej niezależnej działalności biznesowej, pozwalającej bezkonfliktowo łączyć życie zawodowe i rodzinne. Rozpoczynając współpracę z Forever nic nie ryzykujesz, nie inwestujesz finansowo i nie podejmujesz ryzykownych zobowiązań. Połączyliśmy życie prywatne z pracą bo jak się okazało - jest to przyszłość jeżeli chodzi o biznes. Zobacz link Kariera - https://www.aloetech.pl/kategorie/KARIERA