FBO #480000109521
Infolinia: +48 22 212 86 35
FBO login

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

Produkty:
  Utwórz konto / Zaloguj

  żeby schudnąć trzeba JEŚĆ - Aleksandra Turska

  Strona głównaBLOGPoradyKontrola wagiżeby schudnąć trzeba JEŚĆ - Aleksandra Turska

  wielkość tekstu: A | A | A

  Wielu z nas wkroczyło w nowy rok z postanowieniami. W znacznym stopniu pokrywają się one i dotyczą zmian w wyglądzie przez redukcję masy ciała. Każdy marzy o figurze z pierwszych stron gazet, jednak nie każdy wie jak to osiągnąć. Często sięgamy do zbyt radykalnych metod, ograniczając posiłki do minimum. Jednak na tak rygorystycznej diecie można wytrwać kilka do kilkunastu dni, po czym wracamy do wcześniejszego stylu jedzenia.

  Kluczem do odniesienia sukcesu w redukcji masy ciała jest zrozumienie istoty  diety, która ma być nowym, lepszym, a co najważniejsze trwałym stylem żywienia. Nie wolno traktować jej jako czegoś „na chwilę”, a także utożsamiać jej z samymi negatywnymi emocjami np.:  głodem, złością i brakiem zamierzonych efektów.

  Pierwszym  krokiem do trwałego obniżenia masy ciała jest takie przemyślenie diety, które pozwoli przyjąć ją jako nowy element codziennego życia z którym nie chcemy się rozstawać, bo oprócz dobrego samopoczucie, chęci czerpania z życia garściami, daje efekty.
  W zdrowym rozumieniu diety pomaga prof. Berger, który opracował zasady 6U. Ktoś może zapytać, czy to żart, co takiego może kryć się pod 6 literami U żeby pomogło mi schudnąć?  Przypominamy proste zasady odchudzania i prawidłowego odżywiania w jednym.

   Pod poniższą 5-krotnie wymienianą literą „U” kryje się cała filozofia odpowiednio zbilansowanej diety.

  1. Urozmaicenie -  monotonna dieta nie da satysfakcji, a tym samym efektów. Kolorowe i  różnorodne posiłki sprawią, że nasycisz się także patrzeniem na posiłek.

  2.Umiarkowanie
  – złota zasada naszych babć „co za dużo to nie zdrowo” ma także odbicie i racjonalne potwierdzenie w zasadach prof. Bergera. Odpowiednie  do zapotrzebowania porcje pozwolą uniknąć gromadzenia się jakże niechcianego „tłuszczyku” i pomogą utrzymać odpowiedni bilans energetyczny diety. Trzeba pamiętać, że to co jemy poza głównymi posiłkami też tuczy i należy dodać do swojego dziennego bilansu kalorycznego.

  3. Unikanie  -  są grupy produktów, od których lepiej trzymać się z daleka, należą do nich cukier oraz tłuszcze ( jednak nie wszystkie) i sól.  Produkty zawierające cukier nie są dobre dla zaspokojenia głodu, gdyż powodują szybki wzrost glukozy we krwi ,a następnie równie  gwałtowny jej spadek – który potęguje uczucie głodu.  Wniosek: słodka przekąska nasyci tylko na chwilę! A przecież nie o to chodzi! Tłuszcze obejmują dużą i różnorodną grupę, należy wiedzieć co wybrać. Unikanie tłuszczów nie wiąże się z jedzeniem np. „suchych” sałatek, czy surówek. Należy tylko wybrać odpowiednią oliwę.  Warto uświadomić sobie, które produkty zawierają w swoim składzie tłuszcz. Gotowe tłuste produkty smażone są często na tłuszczach używanych wielokrotnie, przez co wytwarzają się w nich szkodliwe dla zdrowia izomery trans.
  Natomiast dzienna dawka soli objętościowo nie powinna przekraczać łyżeczki do herbaty.

  4. U regulowanie - regularne posiłki, równe odstępy pomiędzy nimi pomagają uniknąć silnego głodu, organizm przyzwyczaja się do stałych godzin jedzenia.  Zjadamy wtedy mniej, bo nie doprowadzamy się do skrajnego głodu, który chcąc zaspokoić jemy szybko i o wiele więcej.

  5. Uprawianie – sport
  powinien być nieodłącznym elementem każdego dnia. Umiarkowany wysiłek fizyczny oprócz walorów widocznych dla oka, niesie ze sobą prewencję wielu chorób cywilizacyjnych.  Ćwicząc jesteśmy zdrowsi.  Ponad to chcąc zredukować masę ciała wystarczy do odpowiedniego żywienia dołączyć ćwiczenia i efekt murowany.
  W wielu źródłach dołączana jest szósta litera U, oznaczająca U-śmiech. Pozytywne nastawienie, radość daje siłę do zmian i powoduje, że efekty są szybciej widoczne.

  Jak widać,  dieta dające efekty nie musi być monotonna i wywoływać złych skojarzeń. Najważniejsze jest, aby jedzenie nie przyćmiło innych zajęć i obowiązków. Niech nie stanie się ono problemem i przyczyną kłopotów z sylwetką i samopoczuciem.  Odpowiedni dobór produktów pomoże osiągnąć zamierzony efekt.  Należy także pamiętać o niepodważalnej zasadzie: żeby schudnąć trzeba JEŚĆ!

  Źródło: Vitalia

  Autorem tekstu jest studentka Dietetyki Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i członkini Studenckiego Koła Naukowego Edukacji Żywieniowej

  czytano: 17909 razy

  autor:

  data dodania: 2012-01-21 12:23:31


  Strona główna
  NAJLEPSZE PRODUKTY W INTERNECIE
  WYSOKA JAKOŚĆ, NISKA CENA!
  Firma z którą współpracujemy Forever Living Products jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Sprzedaży Bezpośredniej i działa zgodnie z Kodeksem Etyki PSSB. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji.

  Zbuduj firmę, którą odziedziczą Twoje dzieci, Być może od razu zaczniesz prowadzić swój własny biznes Forever. Współpraca z FLP umożliwi Ci prowadzenie własnej niezależnej działalności biznesowej, pozwalającej bezkonfliktowo łączyć życie zawodowe i rodzinne. Rozpoczynając współpracę z Forever nic nie ryzykujesz, nie inwestujesz finansowo i nie podejmujesz ryzykownych zobowiązań. Połączyliśmy życie prywatne z pracą bo jak się okazało - jest to przyszłość jeżeli chodzi o biznes. Zobacz link Kariera - https://www.aloetech.pl/kategorie/KARIERA