FBO #480000109521
Infolinia: +48 22 212 86 35
FBO login

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

Produkty:
  Koszyk
  Wartość zakupów: 0.00 zł
  Utwórz konto / Zaloguj

  Zadowolić klienta

  Strona głównaBLOGPoradyPrzedsiębiorca ForeverArtykułyArtykuły z internetuZadowolić klienta

  wielkość tekstu: A | A | A

  Oto kilka wskazówek, dzięki którym Twój klient będzie zadowolony:

  1. Zawsze bądź uśmiechnięty i przyjaźnie nastawiony. Klienci nie lubią robić interesów z ponurymi i nieuprzejmymi ludźmi. Nieuprzejmymi? Czym jest brak uprzejmości? Brak uprzejmości to powitanie klienta bez uśmiechu na twarzy i bez ciepłych słów. Brak uprzejmości to niezauważanie klienta wchodzącego do sklepu. Brak uprzejmości to rozwiązywanie krzyżówek, zamiast asystowania klientowi. Czy rozumiesz co mam na myśli?

  2. Szanuj swoich klientów. Klienci nie mają obowiązku zrobić z tobą jakiejkolwiek transakcji. Ty sam musisz na nią zapracować. Musisz uszanować fakt, że do interesów wybrali właśnie ciebie. Okaż swój szacunek będąc uprzejmym i pomocnym.

  3. Gdy coś pójdzie źle, napraw to. Żyjemy w niedoskonałym świecie. Rzeczy psują się. Coś może pójść nie tak. Niestety tak się dzieje i nie można tego zmienić. Gdy klient ma problem, jest to dla ciebie okazja, aby zabłysnąć. Zajmij się tym i rozwiąż ten problem z DUŻYM uśmiechem na twarzy! Wiele firm traci klientów, ponieważ ich właściciele nie potrafią utrzymać klienta zadowolonym w sytuacjach, gdy coś poszło nie tak. Dopiero w sytuacjach, gdy klient ma problem okazuje się czy obsługa klienta to tylko puste słowa, czy też rzeczywista część planu biznesowego.

  4. Nie uciekaj od trudnych sytuacji. Jest to mocno powiązane z punktem 3 i wielu ludzi biznesu nie umie sobie z tym poradzić. Naucz się używać wyobraźni podczas obsługi trudnych klientów lub radzenia sobie z trudnymi sytuacjami. Czasami, gdy sytuacja jest problematyczna zwracam się do klienta z pytaniem: „Pragnę pozostać wobec pana/pani uczciwym. Proszę mi powiedzieć, co według pana/pani byłoby stosownym środkiem zaradczym?”. Bardzo często padnie sugestia, która będzie bardziej sprawiedliwa niż ta, o której myślałeś.

  5. Niech twój klient wie, że go cenisz. Samo powiedzenie 'dziękuję' nie wystarczy, zwłaszcza wtedy, gdy nie jest ono szczere a mówiąc to nie patrzysz klientowi w oczy. Wyobraź sobie, że ktoś mamrocząc ledwo słyszalnym głosem i odwracając się w drugą stronę mówi swojej żonie lub swojemu mężowi "kocham cię". Czy zabrzmi to wiarygodnie?
  Jednakże codziennie właściciele firm oraz ich sprzedawcy robią dokładnie to samo. Ich klienci dokonują zakupu, a odchodząc słyszą z ust sprzedawcy zdawkowe, wymamrotane pod nosem "dziękuję". Klient powinien odczuwać to, że go szanujesz już w momencie pierwszego kontaktu. Uśmiech na twarzy, ton głosu, gestykulacja informuje go o tym czy zależy ci na nim, czy też nie.

  Pamiętaj, że transakcje biznesowe opierają się na relacjach. Stali klienci wracają ponieważ zacząłeś budować z nimi relację. Nie pozwól, by ktokolwiek wyszedł z twojego biznesu jako nieznajomy! Dowiedz się, jak się nazywają i zwracaj się do nich po imieniu lub nazwisku. Niech czują, że ich cenisz i szanujesz, a wtedy wrócą.

  autor: David Tinney
  Artykuł pochodzi ze strony: http://bogatyojciec.pl

  czytano: 3172 razy

  autor:

  data dodania: 2011-11-29 23:53:09


  Strona główna
  NAJLEPSZE PRODUKTY W INTERNECIE
  WYSOKA JAKOŚĆ, NISKA CENA!
  Przelewy24
  Firma z którą współpracujemy Forever Living Products jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Sprzedaży Bezpośredniej i działa zgodnie z Kodeksem Etyki PSSB. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji.

  Zbuduj firmę, którą odziedziczą Twoje dzieci, Być może od razu zaczniesz prowadzić swój własny biznes Forever. Współpraca z FLP umożliwi Ci prowadzenie własnej niezależnej działalności biznesowej, pozwalającej bezkonfliktowo łączyć życie zawodowe i rodzinne. Rozpoczynając współpracę z Forever nic nie ryzykujesz, nie inwestujesz finansowo i nie podejmujesz ryzykownych zobowiązań. Połączyliśmy życie prywatne z pracą bo jak się okazało - jest to przyszłość jeżeli chodzi o biznes. Zobacz link Kariera - https://www.aloetech.pl/kategorie/KARIERA