FBO #480000109521
Infolinia: +48 22 212 86 35
FBO login

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

Produkty:
  Utwórz konto / Zaloguj

  Rex Maughan - Mądre przewodzenie

  Strona głównaBLOGPoradyPrzedsiębiorca ForeverRex MaughanRex Maughan - Mądre przewodzenie

  wielkość tekstu: A | A | A

  Cóż za cudowna pora roku! Uwielbiam wiosnę. Wszystko zdaje się być piękniejsze i lepsze. Wszyscy i wszystko strząsa ciężar zimy, a wszędzie, gdzie nie spojrzeć, widać mnóstwo zachwycających barw i oznaki rozkwitu. W Biurze Głównym mamy to szczęście, że sąsiadujemy z jeziorem,  zamieszkałym przez wiele wodnych ptaków. Od czasu do czasu przyglądam się, jak mama kaczka wiedzie łańcuszek kaczątek. Prowadzi je do wody i obserwuje, jak zmagają sie z falami i wiatrem. Po jakimś czasie skupia je razem i płynie do brzegu. W drodze powrotnej napotykają na barierę w postaci krawężnika. Matka bez trudu na niego wskakuje i staje na górze, czekając aż wszystkie kaczęta pokonają przeszkodę. Czeka cierpliwie, podczas gdy każde z kaczątek próbuje się wspiąć, spada i znowu się podnosi. Co ciekawe, matka nigdy nie schodzi, aby pomóc kaczętom w ich zmaganiach. Zachęca i pokazuje im drogę, ale nigdy nie stara się za bardzo. Ponieważ w miarę regularnie jestem świadkiem takiej scenki, w pierwszym odruchu chcę wybiec i przenieść kaczęta, jednak przez to nie nauczyłyby się samodzielności i nie stałyby silne. Owszem, byłaby to doraźna pomoc, ale nie dałaby im umiejętności potrzebnych do przeżycia i rozwoju. Pomyślcie o tych kaczętach pracując ze swoimi strukturami. Stara matka kaczka może nam udzielić wielu cennych lekcji!

  Przewodzenie to potężny, nieograniczony atrybut, który może pomóc innym osiągnąć więcej, niż kiedykolwiek wydawało im się to możliwe. Wierzę, że każdy, niezależnie od charakteru czy doświadczeń, ma w sobie dar przywództwa. Nie u wszystkich objawia się on tak samo. Niektórzy przewodzą stojąc na czele; śmiali, wyprostowani, rozbudzają entuzjazm i pasję. Są charyzmatyczni i przyciągają do siebie ludzi. Inni są „dyskretnymi” liderami, którzy dają przykład swoim działaniem i sprawiają, że w ludziach stopniowo narasta poczucie własnej wartości i własnych możliwości. Styl nie jest ważny. Celem nadrzędnym jest inspirowanie innych do zdobywania kolejnych szczytów. Doskonały przykład bycia niezwykłym liderem znalazłem ostatnio w mailu, wysłanym do znajomego ojca. Autorką wiadomości była nauczycielka matematyki, o opinii surowego i wymagającego pedagoga. Jest ona prawdziwym profesjonalistą i tak jak matka kaczka, nie zamierza zdejmować z dzieci ciężaru nauki. Jak to bywa ze wszystkimi wielkimi ludźmi, którzy starają się robić to, co trzeba, ma przeciwników. Któregoś dnia paru głośniejszych uczniów dało jej się we znaki i była bardzo przybita. Zauważył to pewien dwunastolatek i zareagował. Oto mail nauczycielki do rodziców owego dwunastolatka: Dziś rano byłam sfrustrowana z powodu negatywnego zachowania innego z uczniów. Parę chwil potem podszedł do mnie Państwa syn z kartką, na której było napisane „Mrs Brown Rocks!” (Pani Brown rządzi!) Szczerze się uśmiechnęłam! Właśnie takie drobne gesty ze strony uczniów, którym zależy, sprawiają ogromną różnicę.

  Kiedy podczas kwietniowego Zjazdu Światowego w Wiedniu stałem na scenie, byłem otoczony tysiącami niesamowitych ludzi, którzy robią wszystko, co w ich mocy, by zbudować dziedzictwo sukcesu. Z przyjemnością rozdaliśmy ponad 9 milionów dolarów w czekach Podziału Zysków. Wierzę, że jest to najbardziej szczodry program w naszej branży, w którym nagradzamy najlepszych. Cóż za święto! Radosne spotkanie w Wiedniu z tymi, którzy odnoszą największe sukcesy w świecie Forever, było dla mnie kolejnym przypomnieniem, że tym, co daje ludziom sukces z Forever są podstawowe, fundamentalne zasady dobra. Wszyscy musimy być trochę bardziej podobni do matki kaczki. Kochajmy naszych ludzi, prowadźmy ich i wchodźmy z nimi do wody. Jednak nie zdejmujmy z nich ciężaru nauki i rozwoju.

  FOREVER Wasz, Rex Maughan

  czytano: 6154 razy

  autor: GAZETA FOREVER POLAND

  data dodania: 2011-06-18 00:33:02


  ZAŁĄCZNIKI
  Strona główna
  NAJLEPSZE PRODUKTY W INTERNECIE
  WYSOKA JAKOŚĆ, NISKA CENA!
  Firma z którą współpracujemy Forever Living Products jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Sprzedaży Bezpośredniej i działa zgodnie z Kodeksem Etyki PSSB. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji.

  Zbuduj firmę, którą odziedziczą Twoje dzieci, Być może od razu zaczniesz prowadzić swój własny biznes Forever. Współpraca z FLP umożliwi Ci prowadzenie własnej niezależnej działalności biznesowej, pozwalającej bezkonfliktowo łączyć życie zawodowe i rodzinne. Rozpoczynając współpracę z Forever nic nie ryzykujesz, nie inwestujesz finansowo i nie podejmujesz ryzykownych zobowiązań. Połączyliśmy życie prywatne z pracą bo jak się okazało - jest to przyszłość jeżeli chodzi o biznes. Zobacz link Kariera - https://www.aloetech.pl/kategorie/KARIERA