FBO #480000109521
Infolinia: +48 22 212 86 35
FBO login

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

Produkty:
  Utwórz konto / Zaloguj

  Aloes w zimowej pielęgnacji zwierząt

  Strona głównaBLOGPoradyZwierzęta a aloesAloes w zimowej pielęgnacji zwierząt

  wielkość tekstu: A | A | A

  Aloes w zimowej pielęgnacji zwierząt, Dr Elżbieta Olejnik Product Manager FLP Poland

  Dla  zwierząt żyjących  współcześnie  w  naszych  domach,  zima  jest  porą  dezorganizacji.  Instynkt  wciąż jeszcze podszeptuje im, że w naturze coś sięzmieniło, ich organizmy odbierają sygnały nakazu-jące  im  przystosowanie się do nowych warunków, natomiast ich udomowienie temu wszystkiemu przeczy.   

      Naturalne  preparaty  aloesowe  mogą  stać  się znakomitym remedium na zimowe kłopoty naszych czworonogów.  Wśród  milionów odbiorców FLP na całym świecie nikogo nie dziwi Galaretka  Aloe  Vera, Aloe  First  czy Aloesowa  Emulsja  Rozgrzewająca kupowana specjalnie dla ulubionego psa czy kota.  Pamiętajmy, że ci nasi ukochani  "bracia  mniejsi" płacą naturalnym dla siebie sposobem życia za ogromną miłość i przywiązanie, jakie spotyka ich w naszych  domach. 

  Spróbujmy  ułatwić  im  choć  trochę to życie w oddaleniu od naturalnych warunków bytowania. To, co w  ofercie FLP jest dobre dla właściciela, może okazać się nawet jeszcze lepsze dla jego pupila. 

  A  oto  kilka przykładów:

  Zimowe kłopoty z sierścią. 

  Większość zwierząt dziko żyjących w naszym klimacie pokrywa się na zimę o  wiele gęstszym i bardziej puszystym futrem, aby zapewnić sobie lepszą ochronę przed mrozem. Zapewne  mają na to również ochotę nasze domowe psy i koty. Ale po co zimowe futerko komuś, kto niemal całą  dobę siedzi w centralnie ogrzewanym mieszkaniu, gdzie temperatura rzadko kiedy spada poniżej 20 stopni  i  kiedy jedynie dwa albo trzy razy dziennie zwierzę wychodzi na krótko i niechętnie na zimowe podwórko? 

  Efektem  jest  totalna  dezorientacja systemu rządzącego przyrostem i traceniem sierści. To właśnie zimą  przydarzają się naszym czworonogom największe kłopoty "dermatologiczne", a my biegamy wciąż z odkurzaczem usiłując zebrać zewsząd przerażające kłęby utraconej sierści. Tymczasem  jest  znakomity  sposób na zaburzenia w linieniu zwierząt - Szampon  Aloe-Jojoba!

  Oddajmy zresztą w tej sprawie głos specjalistom Kliniki Katedry Biochemii Zwierząt  SGGW  w  Warszawie, gdzie szampon ten został przebadany. Stwierdzono, że Miąższ  Aloe  Vera  zawiera biostymulatory  keratynizacji włosów. Ma to szczególne znaczenie u psów i  kotów, które dzięki procesowi linienia zmieniają  w ciągu roku okrywę włosową. Szampon testowano na 18 kotach oraz 21 psach różnych ras. Zwierzęta były myte raz na tydzień, przy czym szampon po rozprowadzeniu pozostawiono na skórze przez 5 minut.  Szampon Aloe-Jojoba firmy FLP może znaleźć zastosowanie w  przypadkach podrażnienia skóry lub nietolerancji innych szamponów.

  Zimowe kłopoty z nadwagą

  Zupełnie naturalną rzeczą jest  (u ludzi niestety też), że ssaki żyjące w naszej strefie klimatycznej nabierają na zimę więcej tkanki tłuszczowej w celu lepszej ochrony przed zimnem. A to, że ssaki te spędzają całą zimę raczej w temperaturze pokojowej, właściwej porze letniej, to już zupełnie inna historia.  

  Człowiek, spostrzegłszy na wiosnę, czym to grozi natychmiast zabiera się za odchudzanie.  A pies lub  kot?  Z roku na rok stają się coraz cięższe, coraz bardziej leniwe i ... coraz bardziej podatne na zupełnie  "cywilizowane"  i  ludzkie choroby, takie jak cukrzyca, miażdżyca i inne degeneracje. Można temu zapobiec,  pamiętając, jak świetnym regulatorem przemiany materii jest czysty miąższ aloesowy. Codzienna porcja  Miąższu Aloe Vera z sokiem z żurawin lub Miąższu Aloe Vera przez większość zwierząt domowych spożywana jest z entuzjazmem. I wcale nie trzeba dawać im dużo miąższu - w końcu suplementy  dietetyczne też liczy się na kilogram wagi ciała! Więc jeżeli właściciel pije dziennie trzy / cztery  łyżki stołowe miąższu i jest z tego zadowolony, jego pudelkowi w zupełności wystarczy łyżeczka od herbaty (ewentualnie dodatkowo tabletka Pól  zieleni - zwierzaki je uwielbiają!).  Chyba, że czworonożny ulubieniec kategorycznie  zażąda  więcej. Nie szczędźmy też naszym podopiecznym zimą zdrowego ruchu.  Przyda się dla utrzymania lepszej kondycji - i zwierzakom i właścicielom.

  Zimowe kłopoty z łapami.

  Ciekawe jak byście się czuli, chodząc boso po zimnej, mokrej i posolonej podłodze?  Zapewne czulibyście  się dziwnie, zwłaszcza, gdybyście po takich "spacerkach" nie myli potem nóg albo czynili to dość pobieżnie...      I pomyśleć, że wielu właścicieli dziwi się fatalnej kondycji  opuszków psich łap po zimie.

  Większość ludzi  zresztą zaczyna dostrzegać problem, kiedy jest on już naprawdę poważny - pęknięcia ropieją, przechodzą w stan zapalny, bolą i dokuczają zwierzęciu w sposób dotkliwy.  Powiedzmy wyraźnie  -  jeśli naprawdę lubisz swojego zwierzaka, to zimą;
  Galaretka  Aloe  Vera  powinna  być w Twoim domu zawsze!  I jeżeli nie po każdym spacerze, to na pewno  każdego wieczoru należy psu (kotu  też!) umyć łapy dokładnie i po starannym  osuszeniu   wmasować Galaretkę  Aloe Vera, ze  szczególnym uwzględnieniem zagłębień między pazurami.

     Pamiętajmy także, że nasze "cywilizowane" zwierzaki bardzo często zimą cierpią z powodu dolegliwości reumatycznych. Jeżeli zauważymy nie naturalne zgrubienia na stawach łap, a i zwierzę niechętnie pozwala się tam dotykać, nie zawahajmy się codziennie wmasować w te miejsca Aloesową  Emulsję Rozgrzewającą albo jeszcze lepiej - Aloe  MSM  Gel, który znakomicie służy stawom zarówno zwierząt, jak i ludzi. Różnica polega może jedynie na tym, że czworonóg z chęcią zliże to, co z tych preparatów nie zdąży się wchłonąć. Nie zabraniajmy im tego. Im jeszcze instynkt podpowiada, co jest dla nich dobre. A nam?

  cały art. w załączniku , . .


   

  czytano: 22101 razy

  autor: GAZETA FOREVER POLAND

  data dodania: 2006-11-27 15:50:08


  ZAŁĄCZNIKI
  Strona główna
  NAJLEPSZE PRODUKTY W INTERNECIE
  WYSOKA JAKOŚĆ, NISKA CENA!
  Firma z którą współpracujemy Forever Living Products jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Sprzedaży Bezpośredniej i działa zgodnie z Kodeksem Etyki PSSB. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji.

  Zbuduj firmę, którą odziedziczą Twoje dzieci, Być może od razu zaczniesz prowadzić swój własny biznes Forever. Współpraca z FLP umożliwi Ci prowadzenie własnej niezależnej działalności biznesowej, pozwalającej bezkonfliktowo łączyć życie zawodowe i rodzinne. Rozpoczynając współpracę z Forever nic nie ryzykujesz, nie inwestujesz finansowo i nie podejmujesz ryzykownych zobowiązań. Połączyliśmy życie prywatne z pracą bo jak się okazało - jest to przyszłość jeżeli chodzi o biznes. Zobacz link Kariera - https://www.aloetech.pl/kategorie/KARIERA