FBO #480000109521
Infolinia: +48 22 212 86 35
FBO login

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

Produkty:
  Utwórz konto / Zaloguj

  Wątroba

  Strona głównaBLOGPoradyLista słownikowaWątroba

  wielkość tekstu: A | A | A


  Wątroba jest pierwszym narządem wewnętrznym naszego ciała, do którego trafiają składniki miąższu aloesowego po przedostaniu się do krwiobiegu z jelita cienkiego. Prawdę mówiąc nie tylko aloes ale i wszystko, cokolwiek wchłoniemy tą drogą ulega wstępnemu „przefiltrowaniu" przez wątrobę, stąd jest to narząd najbardziej chyba obciążony rozmaitymi cywilizacyjnymi śmieciami, które, czasami nawet nieświadomie, wprowadzamy do swojego wnętrza wraz z żywnością.

  Konserwanty, sztuczne dodatki smakowe i koloryzujące, spulchniacze pieczywa i pestycydy, czasami różne leki pochodzenia syntetycznego - to tylko część spośród substancji, z którymi   radzić   musi   sobie   na   co   dzień   ten   nasz   wspaniale zaprojektowany „zakład przetwórstwa biochemicznego" jakim jest wątroba.

  Szkoda, że tak mało dbamy o ten narząd, ponieważ oprócz funkcji odtruwającej spełnia ona i inne życiowe zadania jak: umożliwianie przyswajania białek, węglowodanów i tłuszczów, wytwarzanie substancji uczestniczących w prawidłowym krzepnięciu krwi, a nawet udział w mechanizmach odpornościowych. Oprócz wychwytywania i unieszkodliwiania rozmaitych trucizn z zewnątrz, wątroba bierze udział w usuwaniu substancji powstających w organizmie i będących końcowymi („odpadkowymi") produktami przemiany materii. To właśnie tutaj odbywa się zbieranie z krwi i wydalanie tzw. bilirubiny - żółtego barwnika, który jest produktem rozpadu hemoglobiny zawartej w krwinkach czerwonych. Kiedy wątroba choruje lub nie daje sobie rady z przeciążeniem, część tego barwnika pozostaje w organizmie dając charakterystyczne objawy tzw. żółtaczki.

  Już w starożytnej medycynie chińskiej oraz w wielu medycynach ludowych (m.in rosyjskiej i bliskowschodniej) mówiło się o aloesie, że „oczyszcza krew i wątrobę".

  (...)  przecież w naturalnym procesie odtruwania i oczyszczania organizmu, ogromne znaczenie ma też wątroba...
    Jest to wielkie, naturalne laboratorium biochemiczne. To tu neutralizowane są toksyny, które dostarczamy do organizmu w konserwantach, polepszaczach, spulchniaczach i pestycydach, a także substancje pochodzące z kosmetyków, środków tzw. chemii gospodarczej czy leków.  Przez filtr sprawnej wątroby znacznie trudniej jest przedrzeć się różnym truciznom.  Dodać trzeba, że wątroba bierze także udział w usuwaniu toksyn, które powstają w naturalnych procesach przemiany materii. O odtruwającej funkcji wątroby wiemy od dawna, natomiast rola jelita grubego była dotychczas mniej znana. W procesie oczyszczania organizmu należy jednak uwzględnić przewód pokarmowy jako całość.

  Opr. na podst. "Aloes na co dzień" Dr E.Olejnik,
  Aloes w wątrobie - działanie oczyszczające i osłonowe

  czytano: 11996 razy

  autor:

  data dodania: 2010-06-06 23:27:14


  Strona główna
  NAJLEPSZE PRODUKTY W INTERNECIE
  WYSOKA JAKOŚĆ, NISKA CENA!
  Firma z którą współpracujemy Forever Living Products jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Sprzedaży Bezpośredniej i działa zgodnie z Kodeksem Etyki PSSB. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji.

  Zbuduj firmę, którą odziedziczą Twoje dzieci, Być może od razu zaczniesz prowadzić swój własny biznes Forever. Współpraca z FLP umożliwi Ci prowadzenie własnej niezależnej działalności biznesowej, pozwalającej bezkonfliktowo łączyć życie zawodowe i rodzinne. Rozpoczynając współpracę z Forever nic nie ryzykujesz, nie inwestujesz finansowo i nie podejmujesz ryzykownych zobowiązań. Połączyliśmy życie prywatne z pracą bo jak się okazało - jest to przyszłość jeżeli chodzi o biznes. Zobacz link Kariera - https://www.aloetech.pl/kategorie/KARIERA