USA, American Samoa, Bahamas, Barbados, Bermuda, Brit.Indian Ocean Terr., British Virgin Islands, British West Indies, Caymon Islands, Dominican Republic, GUAM, Haiti, Jamaica,Marshall Isles, N.MARIANA ISLES, PEURTO RICO, Tahiti, Virgin Islands, Western Samoa Belgium (Belgia) Canada (Kanada) UNITET KINGDOM (Wielka Brytania), CHANNEL ISLES, ISLE OF MAN, ISLE OF WRIGHT, SCOTLAND (SZKOCJA), WALES (WALIA) Australia, New Caledonia Netherlands (Holandia) Luxembourg (Luksemburg) Portugal (Portugalia), Cape Verde Greece (Grecja) Ireland (Irlandia) Nothern Ireland (Północna Irlandia) Spain (Hiszpania) South Africa (RPA) New Zealand (Nowa Zelandia) Czech Republic (Czechy) Slovak Republic (Słowacja) Mexico (Meksyk) Philippines (Filipiny)
szukaj
aloes, aloe vera, profilaktyka zdrowia i urody
czwartek, 21 lutego 2019 r.       imieniny obchodzą: Eleonora, Lenka
praca producent aktualnosci banery publikacje Jak dołączyć do FLP start
Kategorie
»  Napoje aloesowe (10)
»  Kolekcja Aroma Spa (3)
»  Sonya Skin Care Collection (8)
»  Suplementy diety (25)
»  Higiena na co dzień (22)
»  Pielęgnacja skóry (32)
»  Produkty pszczele (4)
»  Kontrola wagi (9)
» Bezpłatne próbki produktów (0)
» ESSENTIAL OILS (9)
» Forever pomysły na prezenty (7)
» Kosmetyki - FLAWLESS BY SONYA (1)
» Materiały reklamowe (2)
» Próbki i akcesoria dodatkowe (8)
» Zestawy aloesowe (5)
» Zestawy Clean9 i F.I.T (8)
» Zestawy Touch of Forever (4)
» Zestawy Vital5 Paks (6)
Logowanie
login:  
hasło:  
Porady
» Pielęgnacja skóry
»  PROMOCJE, KONKURSY, KONFERENCJE
»  Chwile zadumy, pokazy slajdów
» .
» Aloes na co dzień
» Aloes w prasie
» Aloesowy przewodnik po zdrowiu i urodzie
» Dodatki do żywności
» Dzieci a Aloes
» FAQ
» FLP - Prezentacja firmy
» FOREVER miesięcznik
» Forever pomysły na prezenty
» Jak zarabiać
» Kontrola wagi
» Lista słownikowa
» Maseczki, zabiegi
» Moja historia
» Osiągnięcia
» Pliki do pobrania
» Portret sukcesu
» Portret z aloesem w tle
» Produkt
» Przedsiębiorca Forever
» Skuteczne ilości
» Tematy aktualne na . . .
» Tematy miesiąca
» Uroda
» Witaminy
» Wywiady
» Zdrowie
» Zwierząta a aloes
Inne

Strona Główna FLP

Strona Międzynarodowej Rady do Spraw Aloesu


TOP-LISTY:

ALOES TOPLISTA


Sklepy online


Wellness


Serwisy medyczneZDROWIE i URODA


REKLAMA:

Katalog Stron Kobiecych

Katalog Stron Internetowych
Polecam
» blog Michała
» e-aloes.pl
» aloes-vera.org
» genealogia
» wyprzedaż RTV
» automatyzacja pracy
» You Tube
» Facebook
» Schronisko
» Bramy i kominki
ZAMÓWIENIA
ON-LINE
REGULAMIN
            KONTAKT

wielkość tekstu: A |  A |  APrzedsiębiorca Forever » Artykuły » Aloe Vera i AloeTech dla Ciebie
Kubat Zdzisław, dr medycyny - Cukrzyca


Rozróżniamy dwa typy cukrzycy:

1- cukrzyca insulinozależna  - (typ 1) bez insuliny żyć się nie da
2- cukrzyca insulinoniezależna - ( typ 2) utarło się, że jest to cukrzyca ludzi dorosłych

Na powstanie cukrzycy typu 1 wpływ ma przekaz genetyczny, a także środowisko szeroko pojęte, szczególnie złe nawyki żywieniowe. To że złe nawyki żywieniowe są przekazywane w rodzinach na równi z przekazem genetyczny ma wpływ na powstawanie cukrzycy.

Karmienie piersią jest bardzo ważne. Jeśli matka karmi dziecko dosyć długo to przekazuje mu około 500 składników w odpowiednich proporcjach. Te proporcje są nie do odtworzenia.

*  Podobnie jak w aloesie, nie sposób odtworzyć tego, co daje natura. Warunki socjalne również mają wpływ na zachorowalność na cukrzycę.
Szczepienia są tym czynnikiem, który ogranicza chorobowość. Przeprowadzone zostały badania ustalające wczesną prewencję i ustalono, że przyjmowanie krowiego mleka w ciągu 4 pierwszych miesięcy życia często powoduje zainicjowanie  procesu powstawania cukrzycy. Zachorowania na świnkę i różyczkę w dorosłym wieku mogą doprowadzić do cukrzycy, gdyż tzw. wyspy trzustkowe czyli te komórki, które wydzielają insulinę są uszkadzane.
Jeżeli nastapi 80% uszkodzenie tych wysp, to dochodzi do zachorowania na cukrzycę. Ten proces może trwać parę lat. Nie dochodzi do uszkodzenia trzustki, gdy w organiźmie jest pod dostatkiem krzemu.

KRZEM JEST W ALOESIE.
Jednakże zaczynając od 30 roku życia przewód pokarmowy przyjmuje coraz mniej krzemu. Krzem jest przyjmowany wtedy bardziej przez skórę.
ŻEL DO KĄPIELI firmy Forever zawiera wystarczajacą ilość krzemu dla skóry.  Należy kąpać się codziennie w tym żelu (w wannie przez 20 min.) Nie pod prysznicem. Dobra woda jest wspaniałym darem natury.
* Im bardziej jesteśmy oddaleni od natury, tym jesteśmy bliżej choroby. Skóra w stresie zachowuje się jak płytka kondensatora- zbiera ładunki dodatnie. Wszystko czego dotykamy trzaska, iskrzy. Kąpiel z krzemem zbiera ze skóry te ładunki. Wszystko w układzie krążenia się monitoruje
uspakaja się stres, który do pewnego poziomu działa pozytywnie, a powyżej negatywnie. Krzem jest tym, czego brakuje w organiźmie, co stale z nas ucieka.
Heparyna rozpuszcza zakrzepy. Organizm sam produkuje heparynę, jeśli ma krzem. Każda cząstka heparyny, to krzem. Ludzie zagrożeni cukrzycą nie mają krzemu.

W ABSORBENCIE-C JEST KRZEM, gdyż jest w otrębach owsianych wchodzących w jego skład. Znajduje się również w POLACH ZIELENI, gdyż najwięcej jest go w skrzypie i w lucernie. Krzem jest życiodajnym minerałem. Organizm człowieka (zaprogramowany tak doskonale) w stanie chorobowym sam wytwarza  przeciwciała przeciw insulinie w błonie komórkowej trzustki, która wydziela insulinę i dochodzi do tego, że sami siebie likwidujemy. W cukrzycy typu 1 może tak być, ze dziecko rodzi się z uszkodzoną trzustką. Wtedy muszą  być prowadzone natychmiastowe działania zapobiegajace ślepocie i uszkodzeniu nerek.

Z cukrzyca typu 2 bez insuliny żyć można.
Liczba zachorowań na cukrzycę stale rośnie. W Polsce w latach 70- tych było 3% z ogólnej liczby społ. ludzi chorych na cukrzycę, teraz jest ponad 5% i ta liczba stale rośnie. W latach 70- tych byliśmy zdrowym narodem. Liczba cukrzyków wzrasta głównie z powodu złych nawyków żywieniowych czyli tzw. niefizjologiczne postępowanie.

FIRMA FOREVER JEST WŁAŚNIE PROMOCJĄ ZDROWIA.

Czynniki sprzyjające rozwojowi i warunkujące występowanie cukrzycy typu 2 są następujące:
  1 - mutacja przenośnika glukozy z surowicy krwi do komórki. To  jest białko i jeśli jego geny są zmutowane, to on nie może przenosić glukozy.
      Wtedy poziom glukozy w surowicy rośnie, a w komórkach, czyli w ciele maleje. Organizm domaga się jedzenia. Im więcej jemy, tym bardziej sobie szkodzimy.
  2 - wolne rodniki są odpowiedzialne za uszkodzenie tych genów. Stanowią one 1% tlenu naszego metabolizmu, tyle jest zawsze w naszym organizmie.
  3-  brak witaminy C,
  4 - palenie papierosów,
  5 - zanieczyszczenia z powietrza,
  6 - brak wystarczającej ilości snu,
  7- toksyny w pobliżu miejsca zamieszkania( dymy z fabryki),
To są czynniki, które uszkadzają gen odpowiedzialny za przenoszenie cukru do komórki. Nawet jeśli urodziliśmy się zdrowymi ludźmi.

Jak walczyć z wolnymi rodnikami ? Firma FOREVER proponuje kompleksowy program odżywczy. W cukrzycy typu 2 dochodzi do paradoksów i ten absurd nazywany jest hiperinsulinizmem. Jest za duzo insuliny w organiźmie. Wiemy jednakże, że  insulina wprowadza glukozę do komórek, więc powinno być dobrze. Do pewego czasu tak było: glukoza wprowadzała insulinę do komórek, ale później przestała to robić.

Jak dochodzi do hiperinsulinizmu ?

 bardzo powoli, przez nadmiar zużywanej energii i na skutek tego pojawia się podwyższony poziom kwasów tłuszczowych w surowicy krwi
 (trójglicerydów i innych tłuszczów) Jeśli ich poziom jest wysoki insulina przestaje działać.
A co organizm może zrobić ? 
 Wydzielić jeszcze więcej insuliny. Insulinie przeszkadza krążący tłuszcz, więc ona nie działa. Hiperinsulinizm wywołuje z kolei tzw. zespół miażdżycowy naczyń krwionośnych. Naczynia wielkości włosa, więc te zmiany nie są widoczne przy podstawowych badaniach, ani przy dodatkowych. Często mają te dolegliwości biznesmeni.

Otyłość typu " jabłko" powstaje z powodu nagromadzonego tłuszczu wokół jelit. Jelita stanowią całą sieć i aby one się nie zawiązały opieraja się na pewnego rodzaju drabince podtrzymującej je. Ta drabinka często się otłuszcza - zbiera ten niedobry tłuszcz. Im więcej tłuszczu w brzuchu , tym gorzej dla człowieka. Nie chodzi o tłuszcz na biodrach, tylko na brzuchu.  Wzrost masy ciała powyżej 35- 40% wagi należnej prowadzi do zmniejszenia insulinochłonności o tyle samo procent, czyli o tyle samo mniej cukru wchodzi do komórek. Co za tym idzie? Człowiek więcej je, czuje głód i koło patologii się  zamyka.

Istnieje bardzo dobry wskaźnik, który mierzy tłuszcz z brzucha, stosunkiem talii do bioder:
- dla mężczyzn nie powinno być ponad 0,9
- dla kobiet   nie powinno być ponad   0.85

Za tym następują  zmiany morfologiczne. Ze wzrostem insuliny w surowicy krwi zmienia się morfologia mięśni. Zmieniają się one z włókien typu pierwszego, umożliwiających szybkie poruszanie się , bieganie, skoki na włókna typu 2 B, czyli włókna mięśniowe jak u przedpotowego gada. Zmieniają  się mięśnie i i zanikają, gdyz zmienia sie ilość naczyń krwionośnych, czyli tzw. włókienek typu 1. Teraz nawet gdyby człowiek chciał, to nie może skoczyć i nie może wykonać pewnych ruchów. NIe ma "rzek" , które dostarczaja zaopatrzenie do mięśni i nie ma " rzek" , które zabierają produkty mięśnia zmęczonego. Ciśnienie tętnicze skurczowo-rozkurczowe momentalnie rośnie. Człowiek trafia do lekarza pierwszego kontaktu, który leczy chorobę nadciśnieniową.

Choroba nadciśnieniowa jest tylko jedną składową całego ciągu chorób
. Spada poziom spalania tłuszczów w mięśniach i poziom spalania wolnych kwasów  tłuszczowych w surowicy krwi. Tłuszcze krążą we krwi wraz z wolnymi rodnikami. Tak jak wygląda spalony tłuszcz na patelni, takie samo spalanie dokonuje się w organiźmie człowieka. To jest właśnie miażdżyca i tak powstaje. Jeżeli insulina jest w nadmiarze w surowicy krwi, dochodzi do tzw. " nowotwórstwa". Organizm jest zmuszony do tworzenia nowych naczyń w siatkówce oka i one są łamliwe, dlatego krew się z nich wylewa.

Nie wolno podawać nadmiaru insuliny, gdyż oprócz otyłości,  dochodzi do zakrzepów i do ślepoty. Wątroba jest narządem, który pełni bardzo wiele funkcji w naszym organiźmie. Przy cukrzycy jest przeciążona wolnymi kwasami tłuszczowymi. To jest spowodowane tym, że im więcej insuliny, tym bardziej tkanka tłuszczowa wyrzuca wolne kwasy tłuszczowe.

Tak się dzieje np. z powodu stresu. Przeciążona jest przy cukrzycy, lub w drodze do cukrzycy kwasami tłuszczowymi. Spowodowane jest to tym,że im więcej insuliny, tym bardziej tkanka tłuszczowa wyrzuca wolne kwasy tłuszczowe równiez z powodu stresu. Podwyższony poziom testosteronu obniża HDL, czyli tę frakcje cholesterolu, która nas chroni przed miażdzycą. 
Normy HDL są następujące:
*   55 -  dla   mężczyzn,
*   65 -  dla   kobiet
* 180 - cały cholesterol  (polska norma 260),
*   70 - 150  trójglicerydów w surowicy krwi.
Jest bardzo dobry wskaźnik określający, czy ma się nam na życie. Ilość trojglicerydów (czyli tłuszczów we krwi) pomnożone przez całkowity
cholesterol i podzielone przez HDL Jeśli wyjdzie więcej niż 500, to znaczy, że zawał już jest w drodze (jeśli to jest przed 40 rokiem życia). Przeciążona wątroba nie usuwa hormonów i dochodzi i dochodzi do zaniku ciała, szczególnie zanikają jądra i jajniki.

Nawet jednorazowy wysiłek fizyczny prowadzący do zaniku glikogenu, którego jest 1kg u każdego człowieka na okoliczność wysiłku ( cukrzycy tego 1kg w magazynie nie mają). Już w pół godziny receptor insuliny jest w stanie przywrócić prawidłową  wrażliwość na insulinę. Tworzą się nowe receptory, które ściągają insulinę z krwi. Następuje zmiana w mięśniach. Tworzą się nowe naczynia, które podają cukier do mięśni.

Dla ludzi z cukrzycą jest wielka pomoc w postaci miąższu aloesowego, gdyż ułatwia on wprowadzanie glukozy do komórki. ( insulina u dzieci musi być podawana). Początkowo  ilość cukru podczas przyjmowania aloesu wzrasta, ponieważ aloes ułatwia wchłanianie, czyli czyści jelita. Aloesu nie można stosować w nadmiarze i częściej, ale mniej.
Jeśli pijemy małą łyżeczkę rozmieszaną w wodzie co 3 godz. to jest dobrze i jelitowe wchłanianie rośnie. Należy jeść odzielnie każdą potrawę. Im częściej jemy, a mniej, tym łatwiej pokarm się wchłania. Łatwiej jest wtedy prowadzić lekarzowi proces cukrzycy - łatwiej jest ustawić poziom insuliny.

Aloes rozszerza naczynia krwionośne. Można to zaobserwować po reakcji  na skórze twarzy puszczając krople aloesu spod oka do brody; zostaje czerwona pręga. Podawanie aloesu powoduje, że naczynia jelit się rozszerzają. Szczegolnie należy  uważać przy z dawkowaniem aloesu przy kamieniach żółciowych.
* Jeżeli w pęcherzyku żółciowym są kamienie ( szczególnie duże), to ich nacisk i tarcie o ścianki pęcherzyka może doprowadzić do raka i przerzutów. Należy je usunąć.

Przy cukrzycy konieczne jest poprawienie przepływu krwi w nerkach i tutaj jest bardzo pomocna żurawina (należy pić aloes z żurawiną). Żurawina chroni nerki i zwiększa ilość białych krwinek, ktore zabijają bakterie. Wg. starych urologów żurawina chroni przed nowotworami nerek. Aloes usuwa zaleganie i wątroba nie jest zalewana toksynami. Kosmki jelitowe się wydłużają i tym bardziej wchłania sie pokarm. W tym momencie stan zdrowia momentalnie się poprawia.

* Antybiotyki niszczą kosmki jelitowe i tak dzieje się u dzieci *

Drugim czynnikiem zapobiegającym  powstawaniu cukrzycy jest cynk. Cynk w odpowiednich proporcjach znajduje się w minerałach, Do organizmu najlepiej się wchłania wieczorem i późno w nocy w obecności betakarotenu np. suszone morele. Cynk ma istotne działanie przy magazynowaniu, syntezie i wydzielaniu insuliny. Niedobór cynku to obniżony poziom insuliny. Niedobór cynku wywołuje stany niedocukrzenia, (bóle głowy, osłabienie, drżenie rąk) tak, jak u cukrzyków, 

Również ważny jest wapń z magnezem,  który wchłania się rano - 3 razy dziennie po 2 tabletki minerałów. Te 6 szt. dziennie minerałów chroni nas przed ujemnymi oddziaływaniami cywilizacji.

Sojusznikiem przeciwko powstawaniu, zapobieganiu, hamowaniu rozwoju i leczeniu  cukrzycy jeśli już się pojawiła jest wanad.  Wanad, który jest w minerałach ma insulinopodobne działanie.

Insulina jeśli jest jej odpowiednia ilość:
- obniża poziom glukozy w surowicy krwi,
- transportuje jony sodu, potasu, i innych pierwiastków,
- wprowadza aminokwasy do komórek,
- reguluje libido,
- odpowiada za wzrost,
- transkrypcja genów,
- samopowielanie się kodu genetycznego,
- terapeutyczne działanie związków wanadu to:
  - wzrost trnsportu glukozy do komórek i utlenienie jej w komórkach tłuszczowych,
  - hamowanie procesu glukogenezy w wątrobie, czyli zamiany białka w cukier  (to co się dzieje stale u cukrzyka
szczególnie źle prowadzonego),
   - obniżanie poziomu cholesterolu we krwi.

Insulina jeśli jest jej odpowiednia ilość:
- obniża poziom glukozy w surowicy krwi,
- transportuje jony sodu, potasu i innych pierwiastków,
- wprowadza aminokwasy do komórek,
- reguluje libido,
- odpowiada za wzrost,
- transkrypcja genów,
- samopowielanie się kodu genetycznego,
- stymuluje syntezę glikogenu (czyli ciężar mięśni rośnie)

Chrom, czyli nadal minerały i Pola zieleni aktywizują insulinę i współdziała z nią w tworzeniu odpowiedniego jej poziomu,  wchodzi w skład czynnika tolerancji glukozy.
Składa sie ten czynnik z:
- chromu,
- niazyny, czyli wit PP,
- glicyny,
- kwasu glutaminowego,
- siarkowego aminokwasu,
Jeśli te czynniki są w stosunku 1 : 1 to istnieje czynnik tolerancji glukozy i nie dochodzi w organiźmie człowieka do powstania cukrzycy.

Były próby leczenia cukrzycy sama wit PP, albo samym rozszerzaniem naczyń krwionośnych Ale wtedy cukier sie rujnował.
Chrom wpływa na metabolizm cholesterolu i trójglicerydów, czyli tłuszczu. (U ludzi zmarłych na chorobę wieńcowa stwierdza się brak w tętnicach głównie chromu). Chrom reguluje funkcje genów w postaci tzw."palców cynkowo-chromowych".

 * Pierwszym objawem cukrzycy jest świąd  narządów płciowych * Przy wszelkich grzybicach narzadow płciowych należy zbadać poziom cukru.

Wykład spisany z taśmy magnetowonowej, nie autoryzowany

Dodatkowe materiały: brak załączników


Nowości

Forever Lean™

Cena: 155.37 zł

zobacz więcej »
Promocje
Informacje
» Najczęściej czytane
» Ostatnio dodane
Dla zalogowanych
Zamów bezpłatne próbki
Newsletter

Wpisz swój e-mail aby
otrzymywać od nas
informacje o nowościach.

zapisz wypiszCennik produktów
Informator o produktach

Certyfikat Międzynarodowej Rady do spraw aloesu IASC
Certyfikat Międzynarodowej Rady do spraw aloesu IASC
Świadectwo Koszerności Produktu
Świadectwo Koszerności Produktu
Islamska Pieczęć Aprobaty
Islamska Pieczęć Aprobaty
Nie testowane na zwierzętach
Nie testowane na zwierzętach

Witamy na stronach sklepu internetowego Aloetech.
Pragniemy przybliżyć Państwu produkty firmy Forever Living Products. Jest to największy na świecie plantator Aloe Vera, a także największy wytwórca i dystrybutor produktów odżywczych i kosmetycznych na bazie aloesu. Aloe Vera to naturalna, bezpieczna roślina, której miąższ może być używany jako bardzo zdrowy produkt odżywczy, regenerujący, oczyszczający i uodparniający organizm.

AloeTechwww.aloetech.pl
biuro@aloetech.pl
tel. +48 692 700 000


(+48) 692 700 000

KONTAKT Gadu-Gadu
4939241
13608178

SKYPE
aloetech-flpp
aloeTech-office

Mój kanał na YouTube

Kanał YouTube Michał Grabarski
Zeskanuj kod
Kubat Zdzisław,  dr medycyny - Cukrzyca  , Aloe Vera, aloes do picia ułatwia odchudzanie i kontrolę wagi a także poprawia  zdrowie i urodę
Danuta Grabarska & Michał Grabarski - Forever Business Owner
projekt i wykonanie: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Uwaga:

Żadna część tej strony internetowej nie może być kopiowania ani powielana w jakikolwieksposób bez pisemnej zgody jej właściciela. Dopuszczalne jest stosowanie krótkich cytatów zaczerpniętych z tej strony internetowej składających się z nie więcej niż 5 zdań o ile wykorzystujący je - poda stronę http://www.aloetech.pl - jako punkt odniesienia.

Informacje zawarte w serwisie mają charakter edukacyjny, nie konsultacyjny. Teksty zawarte na stronie nie są podstawą do diagnozowania. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości skonsultuj się z lekarzem, który zna tematykę profilaktyki zdrowia.

Zwracamy państwa uwagę na to, że wyroby FLP to środki spożywcze/suplementy diety oraz produkty pielęgnacyjne, przeznaczone dla osób zdrowych, jako element troski o zdrowie i urodę. Promowanie produktów jako pomocnych przy schorzeniach/dolegliwościach stanowi naruszenie "Zasad Działalności FLP Poland", polityki firmy oraz polskiego prawa.

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Mimo wszystko może mieć jednak miejsce niezgodność ze stanem faktycznym. Przed zakupem prosimy upewnić się czy zamówienie w pełni spełnia Twoje oczekiwania. W przypadku wątpliwości zapytaj nas na naszych infoliniach.

Widzisz błąd w opisie? Zgłoś to nam na formularzu kontaktowym.